WTA Finals 2019: sikeres kezdés a csoportkörben

2019-10-28 – A magyar-francia kettős szuperrövidítés után győzött a tajvani ellenféllel szemben.

WTA FINALS 2019 (14 000 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), VÖRÖS-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia) – Csan Hao-csin, Csan Latisa (tajvani) 6:2, 5:7, 10-6

A mérkőzés 1 óra 39 percig tartott Sencsenben.

A 32 perces első játszmában a magyar-francia kettős magabiztosan adogatott és fogadott, sokkal pontosabb volt ellenfelénél. Timi és Kiki Mladenovic háromszor brékelt, így különösebb gondot nem okozott a 4:1 után elveszített szervagém.

A második szett érdekesen alakult…2:2-ig mindkét páros nyerte adogatását, majd 5:5-ig hat brék jött. A 10. gémben Timi két meccslabdáról veszítette el a szerváját. Aztán a második felvonás hajrájában a tajvaniak voltak a pontosabbak, jött a szuperrövidítés.

A tie-breakben Timi és társa többször is vezetett fogadóponttal, de a hajrá 6-6-ról indult. A címvédő kettős ekkor sorozatban három labdamenetet nyert, majd Kiki röptéje zárta le a mérkőzést.

Győzelemmel kezdtük a VB-t! Jól játszottunk, a Chan-testvérek szintén, szerintem magas színvonalú, izgalmas meccs…

Közzétette: Timea Babos – 2019. október 28., hétfő