WTA Finals 2019: csodálatos döntő és címvédés

2019-11-03 – Timi harmadszor, Kiki másodszor maradt veretlen a WTA Finalsen.

WTA FINALS 2019 (14 000 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, DÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia)-Hszie Szu-vej, Barbora Strýcová (tajvani, cseh) 6:1, 6:3

A mérkőzés 1 óra 6 percig tartott.

3 – Timi harmadszor maradt veretlen párosban a WTA Finalsen!

2 – Timi másodszor maradt veretlen Kristina Mladenovic oldalán a WTA Finalsen!

11 – Timi sorozatban 11 megnyert mérkőzésnél jár a WTA Finalsen!

5 – Timi és Kiki öt mérkőzést nyert, veretlenül lett bajnok Sencsenben a WTA Finalsen!

A két páros mérkőzését a wimbledoni elődöntőben 7:6, 6:4-re nyerte a tajvani-cseh kettős, akkor egyszer sem veszítette el az adogatását.

Most 3 perc után már nem volt érinthetetlen Hszie és Strýcová! A 25 perces első játszma nyitó gémjében Timi és Kiki 15-re nyerte el a cseh játékos szerváját, majd 2:0 után 40-re is vezetett fogadóként. Végül a negyedik esélyt használta ki a címvédő páros, majd magabiztosan őrizte előnyét.

Aztán 5:1 után Timi és Kiki 30-ra hozta szerváját. Parádés nyitó szett a döntőben!

A második játszma nem indult jól: kisebb hibák miatt a magyar játékos elveszítette az adogatását. Szerencsére nem késett a válasz, brék 40-re, majd fordítás 2:1-re. A következő gémet 30-40-ről mentette meg Hszie és Strýcová, majd a címvédő nyert gémet 40-re.

Aztán jött a mindent eldöntő játék! A mindvégig remekül fogadó magyar-francia kettős elhúzott 40-15-re, majd brékelt 40-re. Ezután Kiki 0-30-ról hozta az adogatását, ez is kulcsfontosságú volt. Az ellenfél még hozta a szerváját 30-ra, és következett a magyar játékos adogatógémje.

Timi parádésan szervált, esélyt sem adott az ellenfeleknek, majd 40-0 után egy újabb remek szerva eldöntötte a finálét!!!