Wimbledon 2022: vereség a kvali 3. körében

2022-06-23 – Három játszmában győzött a 28. helyen kiemelt mexikói játékos.

THE CHAMPIONSHIPS/WIMBLEDON (GRAND SLAM-VERSENY, FŰ), NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
Fernanda Contreras Gomez (mexikói, 28.)-Babos Tímea 6:3, 1:6, 6:3

A mérkőzés 1 óra 31 percig tartott Roehamptonban.

A 24 perces első játszmában Contreras Gomez a negyedik gémben brékelt 30-ra, előnyét pedig meg is őrizte a nyitó felvonás végéig.

A 31 perces második szett nagy változást hozott. Timi hatékonyan adogatott, emellé pedig fogadóként is jelentősen feljavult. A magyar játékos 30-ra brékelt a játszma elején, majd 3:1 után 15-40-ről mentette meg a szerváját. Ezt követően hatalmas csatában, a hatodik esélyt kihasználva nyerte el ismét ellenfele gémjét, majd 30-ra hozta a sajátját.

Sajnos a döntő szett újabb változást hozott. A mexikói játékos a hatodik gémben brékelt 15-re, erre még jött Timi válasza. De 4:3 után a magyar játékos újra elveszítette a szerváját, majd Contreras Gomez úgy zárta le adogatóként a mérkőzést, hogy 0-30 is volt az eredmény.