Wimbledon 2022: újabb remek győzelem a kvaliban

2022-06-22 – Timi ellenfele a főtábláért a világranglistán 157. Fernanda Contreras Gomez lesz.

THE CHAMPIONSHIPS/WIMBLEDON (GRAND SLAM-VERSENY, FŰ), NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Babos Tímea-Darija Sznigur (ukrán, 7.) 6:0, 6:2

A mérkőzés 47 percig tartott Roehamptonban.

Nehéz feladat várt Timire, hiszen ellenfele 2019-ben megnyerte a juniorok között a wimbledoni bajnokságot, vagyis jól ismeri a sikeres füves pályás játék titkát. De ezúttal Sznigurnak esélye sem volt a győzelemre.

A 20 perces első szettben Timi azonnal elnyerte 30-ra ellenfele adogatását, majd a folytatásban is rendkívül eredményesen teniszezett. A magyar játékos 15-re, 40-re, végül 30-ra hozta adogatását, miközben még kétszer brékelt 30-ra!

A második szett némileg szorosabban alakult, de nem igazán változott a mérkőzés képe. Timi nyitásként 15-re nyerte el Sznigur szerváját, ezt 3:1 után megismételte! A végén az ukrán játékos meccslabdáról még megmentette adogatását, 5:2-t követően Timi simán lezárta adogatóként a mérkőzést.

Timi ellenfele a főtábláért a 28. helyen kiemelt Fernanda Contreras Gomez lesz. Az 1997. október 8.-án született mexikói játékos 157. a világranglistán, ez karriercsúcs. Contreras Gomez eddig 2 ITF-versenyt nyert egyesben.