Wimbledon 2019: magabiztos győzelem a második körben

2019-07-06 – (Fotó: ZÁDOR PÉTER) Timi és Kiki Mladenovic mindkét játszmában kétszer nyerte el ellenfele adogatását.

WIMBLEDON (38 000 000 FONT, GRAND SLAM-VERSENY, FŰ), NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Jennifer Brady, Allison Riske (amerikai) 6:2, 6:2

A mérkőzés 62 percig tartott.

Megismétlődött az idei Australian Open elődöntője, a továbbjutó kettős pedig ugyanaz lett. Melbourne-ben Timi és Kristina Mladenovic 6:4, 6:2-re nyert, most még egyértelműbb volt a mérkőzés.

Egy női szurkoló súlyos rosszulléte miatt alaposan elhúzódott a 12-es pálya műsora, de ez nem igazán zavarta meg a magyar-francia kettőst. A túloldalon Alison Riske egy hosszú, fordulatos meccsen kiküzdött egyéni győzelem után lépett pályára.

A 33 perces első játszmában a sokkal pontosabban játszó magyar-francia kettős a nyitó gémben ugyan nem tudta kihasználni két bréklabdáját, de 1:1 után már elnyerte 15-re ellenfele szerváját. Timi és Kiki a következő gémet 30-40-ről fordította meg, majd fogadóként nem veszített labdamenetet.

Az 1. helyen kiemelt páros 4:1 után fogadóelőnyről hozta adogatását, a nyolcadik játékot pedig 0-ra nyerte.

A második szettben Brady és Riske 30-40-ről mentette meg adogatását a harmadik játékban, de a folytatásban már sikerélmény nélkül maradt az amerikai kettős. Timi és Kiki Mladenovic 2:2 után brékelt 40-re, majd 4:2-t követően 30-ra nyerte el Brady és Riske adogatását. A végén Mladenovic 15-re hozta szerváját, amely a mérkőzés végét jelentette.

Timi és Kiki következő ellenfele a francia Alizé Cornet és a horvát Petra Martić lesz.

Az 1990. január 22.-én született francia játékos 114. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 59. (2011. március 7.) volt. Cornet eddig 3-3 WTA Tour- és ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.

Az 1991. január 19.-én született horvát játékos 120. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 53. (2014. március 17.) volt. Martić eddig 1 WTA 125-ös és 5 ITF-tornát nyert.

Idén a Roland Garros 2. fordulójában Timi és Kiki Mladenovic 7:5, 6:1-re győzött a francia-horvát kettős ellen.