Wimbledon 2018: sima győzelem párosban

48

2018-07-07 – (Fotó: ZÁDOR PÉTER) Az 1. helyen kiemelt magyar-francia kettős összesen négyszer nyerte el ellenfele adogatását.

WIMBLEDON (GRAND SLAM-VERSENY, 34 000 000 FONT, FŰ), NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Nagyija Kicsenok, Anastasia Rodionova (ukrán, ausztrál) 6:3, 6:2

A mérkőzés 65 percig tartott.

„Nagyon örülök a mai győzelemnek, hiszen jól játszottunk egy jó ellenféllel szemben! Egy igazi, jó páros ellen nyertünk két sima szettben. Ez azt mutatja, hogy most jó formában vagyunk, jól teniszeztünk. Magam részéről örülök annak, ahogyan adogattam és ritörnöztem. Persze még mindig lehet jobban játszani, főleg a hálónál. Ettől függetlenül tényleg boldog vagyok! A nehezebb pillanatokban is uraltuk a meccset, gyorsan kijöttünk a rosszabb periódusból. Végül két sima szettben tudtunk simán nyerni. Várom a hétfői mérkőzést!” – nyilatkozta Timi.

A magyar-francia kettős meggyőző játékkal jutott a legjobb 16 közé a szezon harmadik Grand Slam-versenyén, csak néhány percig tűnt úgy, hogy akár szoros is lehet a mérkőzés.

A 33 perces első szettben Timi és Kristina Mladenovic a második gémben még nem tudta kihasználni bréklabdáját, 2:1 után viszont elnyerte, 30-ra az ellenfél szerváját. Az Australian Openen győztes kettős a folytatásban biztosan őrizte előnyét, már a nyolcadik gémben, fogadóként lezárhatta vola a nyitó felvonást. Ezt végül a következő játékban tette meg, 0-15-ről nyerte simán az adogatását.

A második szett első fele fordulatosan alakult. Timi és Kiki Mladenovic két brékkel (40-re, majd 15-re nyerte el ellenfele szerváját) húzott el 3:0-ra, de Kicsenok és Rodionova feljött 3:2-re. Szerencsére eddig tartott az ukrán-ausztrál páros reménye.

A magyar-francia kettős a hatodik gémet 0-ra hozta adogatóként, majd brékelt 30-ra. Timi ezután 15-re szerválta ki a mérkőzést.

Az 1. helyen kiemelt kettős ellenfele a legjobb 16 között a 13. helyen kiemelt Kirsten Flipkens és Monica Niculescu lesz.

Az egyesben 2013-ban wimbledoni elődöntős, 1986. január 10.én született belga játékos 44. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 35. (2018. április 16.) volt. Flipkens eddig 3 WTA- és 1 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Idén Nürnbergben (Németország, 250 000 dollár, salak, társ: Johanna Larsson) és s’Hertogenboschban (Hollandia, 250 000 dollár, fű, társ: Kiki Bertens) is döntős volt.

Az 1987. szeptember 30.-án született román játékos 19. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 11. (2018. április 2.) volt. Niculescu eddig 8 WTA Tour- és 22 ITf-versenyt nyert ebben a műfajban. Tavaly döntős volt Wimbledonban a tajvani Csan Hao-csing oldalán.