Wimbledon 2018: győztes kezdés párosban

2018-07-05 – (Fotó: ZÁDOR PÉTER) A magyar-francia kettős mindkét játszmában egyszer nyerte el ellenfele adogatását.

WIMBLEDON (GRAND SLAM-VERSENY, 34 000 000 FONT, FŰ), NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Hozumi Eri, Kato Miju (japán) 6:4, 6:3

A mérkőzés 57 percig tartott.

„Nyilván örülök a mai győzelemnek, mert egy elég jó párossal találkoztunk az első körben! Boldog vagyok, hogy két szettben nyertünk! Az elején kicsit nehezebben éreztünk a fogadásokat, viszont már akkor is nagyon jól adogattunk. Ez az, ami fontos. Amikor kellett, akkor pedig brékeltünk. Örülök a sikernek, fontos győzelem volt. Várom a következő fordulót!” – nyilatkozta Timi.

A találkozó jelentős részében mindkét kettős stabilan és magabiztosan adogatott. Szerencsére az Australian Open-győztes páros mindkét szettben egyszer megroppantotta a japán ellenfelet, ez elég is volt a továbbjutáshoz.

A 30 perces nyitó felvonásban Timi és Kristina Mladenovic összesen négy labdamenetet veszített saját szervája mögött, így 5:4-re vezetett. Ekkor Hozumi és Kato 40-15-re húzott el adogatóként, de ekkor jött a fordulat. A magyar-francia kettős először egyenlített 40-re, majd szett- és bréklabdához jutott. Ezt sikerült kihasználni, így lezárni a szoros első játszmát.

A második szett hamarabb eldőlt! Timi és francia társa ekkor is jól szervált, majd 3:2 után két bréklabdához jutott. Az 1. helyen kiemelt kettős a második eséllyel élt, majd 15-30-ról tartotta meg adogatását.

Hozumi és Kato simán feljött 5:3-ra, utána viszont Timi és Kristina Mladenovic 0-ra nyerte szerváját, így bejutott a legjobb 32 közé.

A magyar-francia kettős következő ellenfele Nagyija Kicsenok és Anastasia Rodionova lesz.

Az 1992. július 20.-án született ukrán játékos 38. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 36. (2018. január 29.) volt. Kicsenok eddig 3 WTA Tour- és 27 ITF-versenyt nyert párosban.

Az 1982. május 12.-én született Rodionova 2009-ig oroszként indult, azóta ausztrál játékosként jegyzik. Jelenleg 43. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 15. (2014. szeptember 8.) volt. Eddig 11 WTA Tour- és 13 ITF-tornát nyert párosban. A US Openen 2010-ben elődöntős volt, ez eddigi legjobb eredménye Grand Slam-versenyen.

Idén az Indian Wells-i verseny első fordulójában Timi és Kiki Mladenovic 7:6 (7-0), 6:0-ra győzött Kicsenok és Rodionova ellen.