Wimbledon 2017: vereség párosban

Wimbledon_paros_05

2017-07-10 – A magyar-cseh kettős brékelőnyben volt a harmadik játszma elején.

WIMBLEDON 2017 (GRAND SLAM-VERSENY, 31 600 000 FONT, FŰ), NŐI PÁROS, 3. FORDULÓ
Szvetlana Kuznyecova, Kristina Mladenovic (orosz, francia)-Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 4.) 6:3, 6:7 (3-7), 6:3

A mérkőzés 2 óra 4 percig tartott Wimbledonban.

A 33 perces első játszma jelentős részében az orosz-francia kettős volt a jobb. Kuznyecova és Mladenovic a negyedik gémben 15-re brékelt, majd 4:1 után 40-re. Pedig a magyar-cseh páros 40-15-re is vezetett. Timi és társa 5:1 után feljött 5:3-ra, de közelebb nem sikerült kerülni az ellenfélhez. Az orosz-francia kettős 30-ra szerválta ki a nyitó felvonást.

Az 57 perces második játszma nagy küzdelmet hozott. Timi és Hlaváčková kiválóan adogatott, az ellenfél nem is jutott el bréklabdáig. A magyar-cseh kettős 5:4 után egy, majd 6:5-nél két szettlabdához jutott fogadóként. Sajnos egyik esélyt sem sikerült kihasználni, így jöhetett a tie-break.

A rövidítésben Timi és Hlaváčková hibátlanul adogatott, kétszer pedig fogadóként is nyert labdamenetet. A második minibrék pedig a szett lezárását jelentette.

A harmadik, egyben döntő felvonás elején nagy esélyt hagyott ki a magyar-cseh kettős.

Timi és Hlaváčková 1:1 után brékelt 0-ra, majd adogatóként 40-15-re is vezetett. Sajnos nem sikerült jól befejezni a játékot, majd hamarosan újra brékelt Kuznyecova és Mladenovic. Az orosz-francia páros 4:2 után ugyan elveszítette szerváját, de azonnal brékelt 15-re. Az utolsó gémben a magyar-cseh kettős még hárított egy meccslabdát, de végül az ellenfél 30-ra kiszerválta a mérkőzést.