Wimbledon 2014: győzelem vegyes párosban

2014-06-26 – Timi és Eric Butorac a magabiztosan nyert első szett után elveszítette a másodikat, végül három játszmában győzött a Meusburger-Oswald duó ellen az első fordulóban.

A mérkőzés 1 óra 19 percig tartott. A Roland Garroson elődöntős magyar-amerikai páros következő ellenfele a 4. helyen kiemelt Cara Black-Leander Paes kettős lesz.

THE CHAMPIONSHIPS (WIMBLEDON, GRAND SLAM-VERSENY, FŰ), VEGYES PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai)-Yvonne Meusburger, Philipp Oswald (osztrák) 6:0, 4:6, 6:3

A 17 perces első szett izgalommentes volt, Timi és társa magabiztosan játszott. A magyar-amerikai duó először 40-re, majd kétszer 30-ra brékelte osztrák ellenfelét, villámgyorsan jutott játszmaelőnyhöz.

A folytatás sokkal szorosabban alakult…Timi és Eric Butorac a negyedik gémben két bréklabdához jutott, de egyiket sem tudta kihasználni. Ekkor már sokkal jobban adogatott és fogadott a Meusbuger-Oswald kettős, sőt 3:3 után 15-re el is nyerte ellenfele adogatását…

Timi és Butorac nyolcadik játékban újabb esélyhez jutott fogadóként, de ezt a bréklabdát sem tudta kihasználni. Az ellenfél pedig 5:4 után egy ásszal zárta le a szettet.

A döntő játszma elején Meusburger és Oswald újra brékelt, de ezután a magyar-amerikai duó sorozatban négy gémet nyert és elhúzott 4:1-re. A nyolcadik játékban az osztrákok két meccslabdát hárítottak, de ezután esélyük sem volt az újabb brékre. Timi és Butorac 5:3-nál 15-re hozta adogatását, így bejutott a második fordulóba.

A magyar-amerikai páros következő ellenfele a 4. helyen kiemelt Cara Black-Leander Paes duó.

A 35 éves zimbabwei hölgy 10. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 1. (2005.10.17.) volt. Pályafutása során 58 WTA-versenyt nyert női párosban. Bajnok volt az Australian Openen: 2007- társ: Liezel Huber), Wimbledonban (2004 – társ: Rennae Stubbs, 2005 – társ: Huber, 2007 – társ: Huber) és a US Openen (2008 – társ: Huber) is. Vegyespárosban öt alkalommal ünnepelhetett: Australian Open (2010 – társ: Leander Paes), Roland Garros (2002 – társ: Wayne Black), Wimbledon (2004 – társ: Black, 2010 – társ: Paes), US Open (2008 – társ Paes).

A 41 éves Paes még most is 13. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 1. (1999.06.16.) volt. Karrierje során 53 ATP-versenyt férfi párosban. Bajnok volt az Australian Openen (2012 – társ: Radek Stepanek), a Roland Garroson (1999 – társ: Mahesh Bhupathi, 2001- társ: Bhupathi, 2009 – társ: Dlouhy), Wimbledonban (1999 – társ: Bhupathi) és a US Openen (2006 – társ: Martin Damm, 2009 – társ: Dlouhy, 2013 – társ: Stepanek). Az indiai legenda hat alkalommal vegyespárosban is ünnepelhetett: a Cara Black oldalán elért sikerek mellett nyert még az Australian Openen (2003 – társ: Martina Navratilova) és Wimbledonban (1999 – társ: Lisa Raymond, 2003 – társ: Navratilova).