Vereség Tiencsinben

2014-10-07 – A világranglista 112. helyén álló Cseng Szaj-szaj két játszmában nyert Timi (108.) ellen a 250 000 dollár összdíjazású Tianjin Open első fordulójában.

A mérkőzés 1 óra 47 percig tartott.

TIANJIN OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Cseng Szaj-szaj (kínai)-Babos Tímea 7:5, 6:4

A 65 perces első játszma nagyon szoros és kiegyenlített küzdelmet hozott. Timi azonnal brékelte ellenfelét, de a következő gémben adogatóként nem nyert labdamenetet. Ezután 1:1-nél a hazai teniszező 4 bréklabdát hárított, ez később sorsdöntőnek bizonyult…

A folytatásban Cseng folyamatosan nehezen, a 21 éves magyar ellenfél pedig könnyebben nyerte az adogatásokat.

A kilencedik játékban a 20 éves kínai játékos újabb bréklabdát hárított, majd 5:5 után ismét 40-re hozta a szerváját. A tizenkettedik gémben Cseng 15-re nyerte el ellenfele adogatását, így hatalmas csatában szettelőnybe került.

A második játszma elején a kínai játékos gyorsan 3:0-ra elhúzott, majd magabiztosan őrizte előnyét. Timi ugyan küzdött, próbált „visszajönni” a mérkőzésbe, de nem volt bréklabdája.

Cseng 5:3 után a továbbjutásért adogatott, de ekkor elbizonytalanodott. Timi 15-re brékelt, de sajnos nem tudott egyenlíteni. A következő gémben ugyanis a 20 éves kínai játékos fogadóként három mérkőzéslabdához jutott és az első esélyt ki is használta.