Vereség Strasbourgban

Davis Cup ITA vs SUI Adriatic Arena Pesaro

2016-05-18 – A 23 éves magyar játékos a sima első szett után a második felvonásban kétszer is brékelőnybe került. De végül Lucic-Baroni örülhetett.

INTERNATIONAUX DE STRASBOURG (250 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 2. FORDULÓ
Mirjana Lucic-Baroni (horvát)-Babos Tímea (8.) 6:1, 6:4

A mérkőzés 68 percig tartott.

A 27 perces első szett elején, 1:1 után a horvát játékos nagy csatában nyerte adogatását, bréklabdát hárított. Ez lendületet adott Lucic-Baroninak, aki ezután 40-re, majd 30-ra brékelte ellenfelét. A hetedik gémet pedig 0-ra nyerte, ezzel le is zárta az első felvonást.

A második játszma már sokkal szorosabb volt. Timi kétszer is brékelőnybe került, de ellenfele mindkét alkalommal gyorsan egyenlített. Lucic-Baroni 4:4 után 15-re brékelt, majd 15-40-ről nyerte meg adogatását. Így a rutinos horvát játékos került a negyeddöntőbe.

Timi legközelebb a szezon második Grand Slam-versenyén, a Roland Garroson lép majd pályára.