Vereség egyesben Rómában

2016-05-12 – A rendkívül szoros első szett után a nagyon jól játszó Keys kétszer brékelte Timit.

INTERNAZIONALI BNL D’ITALIA (2 707 664 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 3. FORDULÓ
Madison Keys (amerikai)-Babos Tímea 7:6 (7-2), 6:3

A mérkőzés 1 óra 22 percig tartott a Foro Italicóban.

A magyar játékos szerdán késő este közel 3 órás nagy csatában győzött Venus Williams ellen, míg Keys simán, 6:3, 6:4-re diadalmaskodott a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitova felett.

A legjobb 16 között nagy csatát hozott az 51 perces első játszma. Timi és Keys is nagyszerűen adogatott. A magyar játékos 0:1-nél bréklabdát hárított, ezután már nem sok esélyt adott ellenfelének. Timi többször is jól kezdett fogadóként, de Keys kiváló szervákkal és alapütésekkel hárította el a veszélyes helyzeteket.

Nagy harc után jött a tie-break. Sajnos a rövidítésben Timi kétszer elveszítette adogatását, így ellenfele simán nyerte a nyitó felvonást.

A második szettre már kevés ereje maradt a magyar játékosnak. Timi 2:2 után elveszítette 0-ra az adogatását, és ez lényegében el is döntötte a mérkőzést. A végén, 5:3-nál Keys ismét simán brékelt, így bejutott a legjobb nyolc közé.