Vereség egyesben a tiencsini negyeddöntőben

2015-10-16 – A 3. helyen kiemelt Karolina Pliskova 62 perc alatt jutott a legjobb négy közé.

TIANJIN OPEN (500 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Karolina Pliskova (cseh, 3.)-Babos Tímea 6:3, 6:2

„Sajnos a mai meccs nem sikerült…Rengeteg lehetőségem volt, sok bréklabdához jutottam, stb. Nagy hiba a topjátékosok ellen, ha ezeket nem használja ki az ember. Sajnálom, mert úgy éreztem, jól ment a játék. De ma a fontos helyzeteket rosszul oldottam meg. Összességében azért nem volt ez egy rossz hét, köszi a drukkolást” – nyilatkozta Timi.

A US Open előtt, Cincinnatiben a 2. fordulóban Pliskova 6:4, 7:5-re nyert Timi ellen. Ezúttal a cseh játékos magabiztosabb volt a legfontosabb pillanatokban, így könnyebb sikert ünnepelhetett.

Pedig a 31 perces első szettben a magyar játékos jutott először bréklabdához, de 2:1-nél nem tudott élni az eséllyel. Utána pedig azonnal el is veszítette a saját adogatását. Ezután nagy esélyhez jutott Timi, de a hetedik gémben Pliskova 0-40-ről hozta a szerváját.

A játszma végén pedig a cseh játékos 5:3 után ismét 30-ra brékelt.

A második szettben Timi 2:2-ig tartotta a lépést ellenfelével, sőt ekkor újabb bréklabdához jutott. Sajnos Pliskova ezt is hárította, majd a folytatásban ismét kétszer nyerte el ellenfele szerváját. Timi a végén még hárított két meccslabdát, de a harmadik eséllyel már élt az ellenfele.

Pliskova a mérkőzés során 11 ászt ütött (1 kettőshiba mellett), míg Timi mérlege 4/3 volt.

A magyar játékos idén másodszor volt negyeddöntős egyesben WTA-versenyen. Tavasszal Marrákesben végül a döntőig jutott.

Timi legközelebb Szingapúrban lép pályára, Kristina Mladenovic oldalán párosban érdekelt a WTA világbajnokságán!