Vereség az antwerpeni selejtezőben

2015-02-07 – A US Openen 2009-ben negyeddöntős Katerina Bondarenko három játszmában nyert Timi ellen a selejtező első fordulójában a 731 000 dollár összdíjazású antwerpeni WTA-versenyen.

A mérkőzés 1 óra 45 percig tartott.

BNP PARIBAS FORTIS DIAMOND GAMES (731 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
 Katerina Bondarenko (ukrán)-Babos Tímea (4.) 6:3, 3:6, 6:3

A 28 éves ukrán játékos jelenleg ugyan csak 194. helyen áll a világranglistán, de volt 29. (2009. október 12.) is. A 2009-es US Openen negyeddöntős volt egyesben, 2008-ban megnyerte a birminghami versenyt. Ugyanabban az évben testvére, Aljona Bondarenko oldalán diadalmaskodott női párosban az Australian Openen.

Antwerpenben a 30 perces első szettben Bondarenko jól adogatott, majd 4:3 után fogadóként elhúzott 40-0-ra. Timi két bréklabdát hárított, de a harmadik esélyt már kihasználta ellenfele. Ezután az ukrán játékos 30-ra szerválta ki a szettet.

A 33 perces második játszma elején Bondarenko úgy nyerte adogatását, hogy 0-40 után összesen 5 bréklabdát hárított. A 21 éves magyar játékos aztán 4:3-nál végre elnyerte ellenfele adogatását, majd 0-ra hozta a következő gémet.

A döntő szettben Bondarenko 2:1 után 40-re brékelt. A következő gém is nagy csatát hozott, sajnos Timi két bréklabdát nem tudott kihasználni. így ellenfele már 4:1-re vezetett…Ezután már nem volt esélye fogadóként a magyar játékosnak, Bondarenko 5:3 után 15-re szerválta ki a mérkőzést.