Vereség a torontói selejtezőben

2015-08-08 – Jaroszlava Svedova két szettben nyert Timi ellen a selejtező első fordulójában a torontói Rogers Cupon.

A mérkőzés 1 óra 32 percig tartott.

ROGERS CUP (2 513 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Jaroszlava Svedova (kazah)-Babos Tímea (20.) 7:6 (7-5), 6:1

Sajnos nem indult jól a nyári szünet utáni szezonrész, pedig az első szettben jó esély volt erre…

Timi az első gémet bréklabdáról hozta, majd a hatodik játékban hatalmas lehetősége volt. De Svedova hat bréklabdát hárított, majd 4:4 után jött egy rövid esőszünet. Sajnos 5:5 után a 27 éves kazah játékos elnyerte ellenfele adogatását, de Timi azonnal vissza is brékelt.

A rövidítésben a magyar játékos kétszer is minibrékkel vezetett, de 4-2 után nem tudta megőrizni előnyét. Két adogatást is elveszített, de 5-5-re még egyenlíteni tudott. Sajnos 6-5 után Svedova újra pontot nyert fogadóként, ezzel lezárta a 64 perces első szettet.

A második játszmát Timi brékkel kezdte, de utána már nem nyert gémet…Pedig 1:0 után adogatóként 40-15-re is vezetett, de végül elveszítette adogatását. A folytatásban pedig még kétszer brékelt Svedova, mindkét alkalommal a harmadik esélyt használta ki, miután fogadóként elhúzott 40-0-ra…