Vereség a selejtezőben Cincinnatiben

2014-08-10 – A 23. helyen kiemelt Scheepers két szettben nyert Timi ellen a selejtező 2. fordulójában a Cincinnatiben zajló, 2 567 000 dolláros Premier-versenyen.

A mérkőzés 1 óra 8 percig tartott. Vasárnap elkészítették a főtábla sorsolását párosban: Timi és Kristina Mladenovic ellenfele Julia Görges és Anna-Lena Grönefeld lesz.

WESTERN & SOUTHERN OPEN (2 567 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Chanelle Scheepers (dél-afrikai, 23.)-Babos Tímea 6:0, 6:4

A 26 perces első játszmában az esélyesebb Scheepers azonnal három bréklabdához jutott, és az utolsó esélyt ki is használta. Ezután három nagyon szoros gém következett, Timi akár vissza is jöhetett volna a szettbe…Sajnos 2:0-nál gémlabdáról veszítette el újra az adogatását, majd 3:0-nál 40-0-ra is vezetett fogadóként…

A sokkal tapasztaltabb dél-afrikai játékos 4:0 után 15-re brékelt, majd 30-ra hozta a szerváját.

A második játszma elején Timi bréklabdáról nyerte meg végre az adogatását, de 1:1 után újra brékelt az ellenfél, ezúttal 30-ra…A 21 éves magyar játékos gyorsan egyenlített, majd adogatóként csak egy labdamenetet nyert.

Ezt követően Scheepers már nem adott esélyt ellenfelének, határozottan nyerte adogatásait, végül 5:4-nél 15-re szerválta ki a mérkőzést.

A 25 éves Görges 29. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 20. (2013.08.26.) volt. Eddig 4 WTA- és 6 ITF-versenyt nyert. Idén elődöntős volt Sydneyben (társ: Barbora Zahlavova-Strycova, 710 000 dollár, kemény pálya), a négy között Timi és Lucie Safarova állította meg 6:2, 7:5-tel.

Utána kevés sikert ünnepelhetett párosban a német játékos, majd májusban Rómában (2 628 800 dollár, salak) elődöntős volt Grönefelddel. Wimbledonban a negyeddöntőig menetelt a német kettős, végül 6:1, 7:6-ra kapott ki az Andrea Petkovic-Magdalena Rybarikova duóval.

Görges a bastadi (250 000 dollár, salak) tornán a legjobb nyolc között búcsúzott Katarzyna Piterrel.

A 29 éves Grönefeld 17. helyen áll a világranglistán, pályafutása csúcsán 7. (2006.03.06.) volt. Eddig 14 WTA- és 6 ITF-versenyen maradt veretlen. Az Australian Openen (2006), Wimbledonban (2005, 2013) és a US Openen (2005) is elődöntős volt ebben a műfajban, míg vegyespárosban kétszeres Grand Slam-győztes (2009: Wimbledon, 2014: Roland Garros).

Grönefeld és Kveta Peschke februárban 6:7, 6:4, 10-5-re nyert Timi és Mladenovic ellen a párizsi Premier-verseny döntőjében.