Vereség a selejtező második fordulójában

2015-03-10 – Alison Van Uytvanck két játszmában nyert Timi ellen a selejtező 2. fordulójában az Indian Wellsben zajló WTA-versenyen.

A mérkőzés 67 percig tartott. A 21 éves magyar játékos párosban még szerepel Kristina Mladenovic oldalán: az első ellenfél a Monica Niculescu-Alekszandra Panova kettős lesz.

BNP PARIBAS OPEN (5 381 235 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Alison Van Uytvanck (belga, 20.)-Babos Tímea (6.) 6:4, 6:2

„Sajnálom nagyon…Hihetetlenül nehéz meccsnek éreztem ezt a mait. Az ellenfél gyakorlatilag tökéletesen játszott. A bréklabdáimnál mindig nyerőt ütött…Elképesztően nehéz volt” – nyilatkozta Timi.

A világranglistán 118. belga játékos a találkozó valamennyi kulcsfontosságú pillanatában pontosabb volt. Van Uytvanck háromszor brékelt, egyszer sem veszítette el adogatását…

A 36 perces első szettben a belga játékos 1:1 után 0-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd 3:2-nél nehéz perceket élt át. Van Uytvanck 15-40 után összesen négy bréklabdát hárított, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a játszma sorsát. Utána ugyanis már magabiztosan nyerte adogatásait, 5:4 után 30-ra szerválta ki a szettet.

A második játszma elején, a negyedik gémben Timi bréklabdához jutott, de Van Uytvanck ásszal hárította az esélyt. A belga játékos egyenlített 2:2-re, majd 15-re és 30-ra brékelt. A végén Van Uytvanck 30-ra nyerte utolsó adogatójátékát, a második mérkőzéslabdát értékesítette.

Timi ezúttal is Kristina Mladenovic oldalán szerepel majd párosban. A Dubajban tornagyőztes magyar-francia kettős első ellenfele a Monica Niculescu-Alekszandra Panova duó lesz. A dubaji negyeddöntőben Timi és társa 7:6, 6:4-re nyert a román-orosz páros ellen.

A 27 éves Niculescu 48. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 24. (2010. június 7.) volt. Pályafutása során 4 WTA- és 21 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Az Australian Openen (2012) és a Roland Garroson (2010) is volt már negyeddöntős.

A 25 éves Panova 43. helyen áll párosban, eddigi legjobbja a 42. (2013. április 15.) hely volt. Karrierje során 4 WTA- és 13 ITF-tornát nyert ebben a műfajban.