Vereség a pekingi negyeddöntőben

2015-10-08 – A mérkőzés 1 óra 40 percig tartott, helyi idő szerint éjfélkor fejeződött be.

CHINA OPEN (4 749 040 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Csen Liang, Vang Ja-fan (kínai)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.) 7:6 (8-6), 7:5

Az 54 perces első játszma számos fordulatot hozott, sajnos a végén a hazai duó örülhetett.

A magyar-francia kettős brékelőnnyel vezetett 3:1-re, de ezután kétszer elveszítette adogatását. Timi és társa egyenlített 4:4-re, de 5:5 után újra brékelt a kínai páros. Aztán a 4. helyen kiemelt páros egy újabb brékkel kiharcolta a rövidítést.

A tie-break első részében a kínaiak fogadtak jobban, 4-0-ra, majd 6-2-re is vezettek. Timi és Mladenovic aztán egyenlített 6-6-ra, de a hazai kettős újabb fogadópontja végül döntőnek bizonyult.

A második szettet brékkel kezdte a magyar-francia kettős, de azonnal jött az egyenlítés. A Csen-Vang duó 4:3 után ismét brékelt, de hamarosan már 5:5 volt az eredmény. A végén a kínai kettős 6:5-nél 40-0-ra is vezetett fogadóként, a harmadik meccslabdát ki is használta.

Timi a jövő héten az 500 000 dolláros Tianjin Openen lép pályára.