Vereség a nürnbergi nyitó körben

2015-05-18 – A világranglista 98. helyén álló Lara Arruabarrena két szettben nyert Timi (83.) ellen a 250 000 dolláros nürnbergi WTA-verseny első fordulójában.

A mérkőzés 1 óra 17 percig tartott.

NÜRNBERGER VERSICHERUNGSCUP (250 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Lara Arruabarrena (spanyol)-Babos Tímea 6:2, 7:5

A spanyol játékos ugyan „csak” a 98. helyen áll a világranglistán, de idén már számos remek győzelmet ünnepelhetett. Indian Wellsben nyert az akkor világranglista-45. Magdalena Rybarikova (6:0, 6:1) ellen, majd Charlestonban a WTA-26. Samantha Stosurt (6:3, 3:6, 6:4) búcsúztatta. Marrákesben jött újabb két szép siker, Kurumi Nara (világranglista-52., 7:6, 6:4) és Monica Puig (WTA-47., 7:5, 6:2).

Nürnbergben a 31 perces első szettben Timi csak 2:2-ig tartotta a lépést ellenfelével. Ekkor Arruabarrena nagy csatában brékelt 40-re, majd 4:2 után 30-ra nyerte el ellenfele szerváját. A nyolcadik gémet szintén 30-ra hozta a spanyol játékos, így nyerte a szettet is.

A második játszmában Timi 0:2 után egyenlített 2:2-re, de utána újra elveszítette adogatását. A magyar játékos a hatodik gémben 40-re brékelte ellenfelét, majd 4:3-ra és 5:4-re is vezetett. Arruabarrena aztán 5:5 után 30-ra vette el Timi adogatását, majd a következő játékban kihasználta második meccslabdáját.

A 22 éves magyar játékos legközelebb a szezon második Grand Slam-versenyén lép pályára, a párizsi Roland Garroson.