Vereség a második fordulóban

2015-01-06 – A 4. helyen kiemelt, a világranglistán 32. Zarina Dijasz két szettben nyert Timi (96.) ellen az 500 000 dollár összdíjazású sencseni WTA-verseny második fordulójában.

A mérkőzés 1 óra 37 percig tartott.

SHENZHEN OPEN (500 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
 Zarina Dijasz (kazah, 4.)-Babos Tímea 6:3, 6:4

Dijasz a nyitó körben 6:3, 6:1-re nyert a horvát Donna Vekic ellen, míg a 21 éves magyar játékos 6:7, 6:1, 6:4-re múlta felül a kínai Vangot.

A második fordulóban is kiválóan kezdett Dijasz, az első gémben 40-re nyerte el Timi adogatását, majd 2:0-nál újabb bréklabdája volt. A magyar játékos ezt hárította, majd 2:1-nél két lehetősége is volt az egyenlítéshez. Sajnos Dijasz mindkétszer megnyerte a következő labdamenetet, majd 5:3-ra elhúzott.

A kilencedik gémben a kazah játékos fogadóként jutott három szettlabdához és a harmadik esélyt ki is használta. Dijasz 38 perc alatt nyerte meg a nyitó felvonást.

A második játszma elején Timi 15-re brékelt, de ellenfele azonnal egyenlített…A negyedik gém pedig el is döntötte a mérkőzést. Timi adogatóként többször befejezhette volna a játékot, de Dijasz mindig egyenlített. Végül a 4. helyen kiemelt kazah játékos kihasználta harmadik bréklabdáját, majd 4:1-re is vezetett.

Timi hozta kétszer az adogatását (4:2, 5:3), majd a kilencedik gémben rosszul lépett, ápolni kellett a bokáját. A magyar játékos szorítókötést kapott, majd Utána Dijasz 40-0-ra is vezetett. Timi azonban ekkor sem adta meg magát, nyerőket ütött, sorozatban öt labdamenetet nyert és feljött 5:4-re!!! A következő gémben aztán Dijasz fogadóként újabb két meccslabdához jutott és a másodikat már értékesítette.