Vereség a hollandiai negyeddöntőben

2017-06-15 – A magyar-cseh kettős szett- és brékelőnyben volt, de végül rövidítés döntött a harmadik játszmában.

RICOH OPEN (250 000 DOLLÁR, FŰ), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Dominika Cibulková, Kirsten Flipkens (szlovák, belga)- Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 1.) 4:6, 7:5, 14-12

A mérkőzés 1 óra 42 percig tartott s’Hertogenboschban.

Andrea Hlaváčková lábsérüléssel játszott csütörtökön egyesben és párosban is, de a magyar-cseh kettős így is nagyon közel állt a továbbjutáshoz és az elődöntőhöz.

A 32 perces első játszmában az 1. helyen kiemelt kettős 1:1 után 40-re nyerte el Flipkens szerváját, a negyedik bréklabdát használta ki. Timi és Hlaváčková 4:3-ig tartotta ezt az előnyt, amikor az ellenfél 30-ra nyerte el a cseh játékos szerváját.

Szerencsére a magyar-cseh páros azonnal reagált, 30-ra brékelte a bizonytalankodó Cibulkovát. Ezután Timi 15-re szerválta ki a szettet.

Az 50 perces második felvonás elején a magyar-cseh kettős ismét brékelőnybe került 2:2 után. Sajnos a nyitó játszma forgatókönyve csak részben ismétlődött meg. 4:3 után Hlaváčková újra 30-ra veszítette el az adogatását, de ezután már Cibulková és Flipkens volt a pontosabb. A szlovák-belga páros 6:5 után újra 30-ra nyerte el a cseh játékos adogatását.

A döntő rövidítés nagy és fordulatos csatát hozott. Timi és Hlaváčková négy alkalommal került előnybe fogadóponttal, de ezt egyik alkalommal sem sikerült megőrizni. A magyar-cseh kettős három meccslabdát hárított (9-8, 11-10, 12-11), közben Timi és Hlaváčková is volt egy pontra a győzelemtől (10-9). Aztán 13-12 után Cibulková és Flipkens egy újabb fogadóponttal lezárta a negyeddöntőt.