Vereség a biarritzi negyeddöntőben

2014-07-10 – Timi a negyeddöntőben búcsúzott a franciaországi ITF-versenyen, miután három játszmás mérkőzésen vereséget szenvedett korábbi párostársától, Mandy Minellától.

A találkozó 1 óra 51 percig tartott.

OPEN GDF SUEZ DE BIARRITZ (100 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Mandy Minella (luxemburgi, 7.)-Babos Tímea (3.) 6:3, 5:7, 6:0

A 31 perces első játszma elején Timi gyorsan brékelőnybe került, de 3:1 után Minella sorozatban öt gémet nyert. A luxemburgi játékos kétszer 30-ra, majd 5:3-nál 40-re nyerte el ellenfele adogatását.

A 46 perces második szettben Timi újra elhúzott 3:1-re, de korábbi párostársa ezután sorozatban három játékot nyert. A 21 éves magyar játékos egyenlített 4:4-re, majd újra brékelte Minellát. A luxemburgi játékos ezután 40-re nyerte el ellenfele szerváját, de 5:5 után Timi ismét brékelt, majd 15-re kiszerválta a szettet.

A döntő játszmára Timi elfáradt, adogatásai már nem segítették. Minella pedig nagyon jól játszott, remekül használta ki az esélyeit.