Váratlan vereség párosban

2015-09-29 – A Dabrowski-Rosolska kettős 1 óra 35 perc alatt nyert Timi és Kristina Mladenovic ellen.

DONGFENG MOTOR WUHAN OPEN (2 513 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Gabriela Dabrowski, Alicja Rosolska (kanadai, lengyel)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 7:6 (9-7), 4:6, 10-5

Nagyon nem ment az adogatás a magyar-francia párosnak ezen a mérkőzésen…A 2. helyen kiemelt magyar-francia kettős kétszer is brékelőnyben volt a 44 perces első szettben, de az ellenfél mindkétszer azonnal egyenlített. Aztán 3:2 után a Dabrowski-Rosolska duó harmadszor is elnyerte ellenfele szerváját, de Timi és társa 4:4-re egyenlített.

A szett utolsó szakaszában, 5:4-nél Timi és Mladenovic szettlabdát hárított adogatóként. A rövidítésben Dabrowski és Rosolska 6-4-re is vezetett, de a magyar-francia duó egyenlített, majd 7-6-nál a játszmáért adogatott. És ezután nyert az ellenfél három labdamenetet, kettőt fogadóként…

A 38 perces második felvonásban a kanadai-lengyel duó 3:1-re vezetett, majd fogadóként két bréklabdához jutott. A magyar-francia kettős innen fordított 5:3-ra, de nem tudta kiszerválni a játszmát. Szerencsére 5:4-nél sikerült az újabb brék, jöhetett a döntő tie-break.

A rövidítésben aztán ismét sok gond volt az adogatásokkal, Timiés Mladenovic részéről. Kétszer sikerült még egyenlíteni minibrékhátrányból, de 4-4 után a 2. helyen kiemelt kettős mindössze egy labdamenetet nyert…