2017-04-27 – A címvédő Çağla Büyükakçay mindkét játszmában jobban élt a lehetőségeivel.

TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP (250 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 2. FORDULÓ
Çağla Büyükakçay (török)-Babos Tímea (2.) 6:4, 7:6 (7-5)

A mérkőzés 2 óra 1 percig tartott Isztambulban.

Timi nagy esélyt hagyott ki a 46 perces első játszma elején. A második gémben 40-0-ra is vezetett fogadóként, de sajnos egyik lehetőséget sem használta ki. Ez pedig gyorsan megbosszulta magát… Büyükakçay a harmadik játékban brékelt 15-re, majd előnyét jó játékkal meg is őrizte.

A magyar játékos 4:5-nél még visszajöhetett volna a szettbe, de újabb két bréklabdáját sem tudta értékesíteni…

A második szett még szorosabb és még nagyobb csatát hozott. A címvédő hazai játékos gyorsan elnyerte ellenfele szerváját, majd 2:1 után elveszítette a saját adogatását. Timi ezután sem játszott igazán jól, a nyerő ütések mellé jöttek a hibák is. A kilencedik gémben még hárította ellenfele bréklabdáját, de 5:5 után már nem tudta hozni a szerváját, gémlabdáról.

A magyar játékos 5:6-nál nagyon keményen küzdött és fogadóként ki tudta harcolni a rövidítést. Sajnos a tie-break nem hozott fordulatot…Szinte végig Büyükakçay volt előnyben, 6-4-nél két meccslabdához jutott. Az elsőt adogatóként még elveszítette, de a következőnél Timi hibázott fonákkal, így befejeződött a mérkőzés.