Vancouver: vereség a selejtező 2. fordulójában

2022-08-14 – Mindkét játszmát brékhátrányból fordította meg az 5, helyen kiemelt Yuriko Lily Miyazaki.

ODLUM BROWN VANOPEN (115 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Yuriko Lily Miyazaki (brit, 5.)-Babos Tímea 6:4, 7:6 (7-5)

A mérkőzés 1 óra 49 percig tartott.

A 40 perces első játszmában Timi 1:1 után 40-re nyerte el ellenfele adogatását, majd 30-40-ről mentette meg saját szerváját. Sajnos 3:2-t követően Miyazaki brékelt 30-ra, majd a tizedig gémben 15-re.

A második szettben Timi háromszor került brékelőnybe, de ellenfele mindannyiszor egyenlített. 1:0 után a magyar játékos 40-0-ről sem tudta hozni a szerváját…Aztán a hetedik gémben Miyazaki 0-40-ről mentette meg az adogatását, majd  6:5-nél fogadóként jutott mérkőzéslabdához. A magyar játékos végül fordított, jöhetett a tie-break.

A rövidítésben Timi 5-1-re is vezetett, de utána már csak ellenfele nyert labdamenetet, így feljutott a főtáblára.