US Open 2019: Timi főtáblás egyesben!

2019-08-24 – Ismét nagyot küzdött a magyar játékos, az első szettet brékhátrányból nyerte, majd a második játszmában is sikeresen harcolt.

US OPEN (57 238 700 DOLLÁR, GRAND SLAM-VERSENY, KEMÉNY PÁLYA), NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
Babos Tímea (19.)-Varvara Lepchenko (amerikai, 11.) 7:6 (7-5), 6:4

A mérkőzés 2 óra 4 percig tartott New Yorkban.

„Nagyon nehéz mérkőzés volt és izgultam is. Most más volt a helyzet, mint a második fordulóban: én voltam az a játékos, aki korábban nem kapott ki az aktuális ellenfelétől. Nagyon örülök, hogy valahogy kigyűrtem, kiküzdöttem a győzelmet! Ellenfelem picit meglepett, taktikát változtatott a korábbi meccseinkhez képest. A lényeg a győzelem és a főtáblára kerülés!” – nyilatkozta a magyar játékos.

Timi 2011-ben éppen a US Openen játszott először selejtezőt Grand Slam-versenyen és most lett először főtáblás három győzelemmel. Nemrég a Roland Garroson szerencsés vesztesként került a 128-as elitmezőnybe.

A 69 perces első játszma elején, 1:1 után Lepchenko 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, a következő gémben pedig 40-15-re is vezetett. Timi azonban nagyot küzdött és brékelt, majd a következő szervajátékot 0-40-ről nyerte!

Ezt követően Lepchenko fordított 15-40-ről, 3:3 után pedig nem volt több brék a nyitó felvonásban. Lehetett volna, de az amerikai játékos 4:5-nél szettlabdáról mentette a szerváját.

A tie-break elején mindkét játékos elveszítette az adogatását, majd 3-2 után Timi újabb fogadópontot nyert. Ezt az előnyt végig is vitte!

A második játszmát három brék nyitotta, a magyar játékos kétszer nyerte el (mindkétszer 40-re) Lepchenko adogatását. Timi ezután biztosan hozta két szervagémjét, majd 4:2 után brékelt 30-ra. Az amerikai játékos nem adta fel, a következő gémben csak egy labdamenetet veszített fogadóként, majd mérkőzéslabdáról nyerte adogatását.

Szerencsére több fordulat már nem volt: Timi 15-re hozta a szerváját, így feljutott a főtáblára!

A magyar játékos ellenfele a főtábla első fordulójában a 28. helyen kiemelt Carla Suarez Navarro lesz.

Az 1988. szeptember 3.-án született spanyol játékos 29. helyen áll egyesben a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 6. (2016. február 29.) volt. Karrierje során 2 WTA- és 6 ITF-versenyt nyert. Suárez Navarro 2013-ban és 2018-ban negyeddöntős volt a US Openen.

A magyar és a spanyol játékos eddig négyszer találkozott: 2014-ben Flórianpolisban 6:2, 6:2-re, 2015-ben Birminghamben 6:2, 3:6, 6:4-re, 2016-ban Madridban 3:6, 6:2, 6:3-ra, tavaly az Australian Openen 6:4, 2:6, 6:2-re győzött Suárez Navarro.