US Open 2019: remek győzelem a selejtezőben

2019-08-22 – Timi összesen háromszor brékelt és megnyerte az összes adogatójátékát.

US OPEN (57 238 700 DOLLÁR, GRAND SLAM-VERSENY, KEMÉNY PÁLYA), NŐI EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (19.)-Lara Arruabarrena (spanyol) 6:4, 6:1

A mérkőzés 1 óra 19 percig tartott New Yorkban.

A két játékos korábbi négy mérkőzését Arruabarrena nyerte, de most kétszeresen is megtört a jég. Először találkozott egyesben a két teniszező kemény pályán és először nyert Timi. A magyar játékos mindvégig stabilan adogatott és fogadóként is nagyon veszélyes volt.

A 44 perces első játszmában úgy jutott el a két játékos 4:4-ig, hogy Arruabarrena a hatodik és a nyolcadik gémben is bréklabdát hárított.

Mint később kiderült, a kilencedik játék sorsdöntőnek bizonyult. Timi adogatott és 15-40 is volt az állás. A 26 éves magyar játékos először egyenlített, majd előnybe került. Ekkor még egyenlített Arruabarrena, de a következő két labdamenetet ismét az adogató nyerte. Ezután Timi fogadóként 40-0-ra vezetett és azonnal le is zárta a nyitó szettet.

A második játszma már simábban alakult, persze ekkor is voltak izgalmak. A magyar játékos 2:1 után 15-re brékelt, majd 15-re hozta a szerváját. Arruabarrena a hatodik gémben 40-15-re is vezetett, de ellenfele fordított és kihasználta második bréklabdáját!

Az utolsó játékban Timi 15-40-ről jutott el meccslabdákig, végül a harmadik eséllyel fejezte be a mérkőzést.

A magyar játékos következő ellenfele a 11. helyen kiemelt Varvara Lepchenko lesz.

Az 1986. május 21.-én született amerikai játékos 118. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 19. (2012. október 1.) volt. Lepchenko eddig 12 ITF-versenyt nyert egyesben.

A két játékos eddig négyszer találkozott: Timi 2012-ben Cincinnatiben 7:6, 6:4-re, 2013-ban Kantonban 7:6, 7:5-re, 2017-ben Indian Wellsben 4:6, 7:6, 6:2-re, míg idén Cagnes-sur-Merben 6:4, 6:3-ra győzött.