US Open 2018: tükörsima győzelem párosban

2018-08-31 – (Fotó: Zádor Péter/MTSZ) Timi és Kiki Mladenovic két játékos veszített.

US OPEN (GRAND SLAM-VERSENY, 50 560 840 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Nicole Gibbs, Sabrina Santamaria (amerikai) 6:0, 6:2

A mérkőzés 52 percig tartott New Yorkban.

Nem lehet nehéz és fordulatos mérkőzésről beszélni, ha a vesztes kettős összesen két játékot nyer. Nem lehet nehéz és fordulatos mérkőzésről beszélni, ha a győztes páros két szettben összesen ötször nyeri el az ellenél adogatását, miközben egyetlen bréklabdát kell hárítania.

Nem lehet nehéz és fordulatos mérkőzésről beszélni Timi és Kiki Mladenovic idei második New York-i párosmeccse kapcsán.

A 2. helyen kiemelt, Australian Open-győztes kettős a 22 perces nyitó szettben háromszor brékelt: 30-ra, majd nagy csatában 40-re, majd 0-ra. Timi és francia társa három adogatógémből az elsőt és a harmadikat is 0-ra nyerte, a másodikat pedig 30-40-ről fordította meg. Ezzel a nehéz gémmel lett 4:0, majd hamarosan le is zárult a nyitó felvonás.

A második szett már szorosabban alakult, de itt sem voltak nagyobb izgalmak. Timi és Kiki Mladenovic 0-40 után 30-ra brékelt az első játékban, majd sorozatban négyszer hozta saját adogatását 30-ra. A hetedik gémben a magyar-francia kettős 15-re brékelt, majd pár perccel később már a továbbjutásnak örülhetett.