US Open 2017: újabb győzelem női párosban

2017-09-03 – A magyar-cseh kettős végig jobb volt ellenfelénél.

US OPEN (GRAND SLAM-VERSENY, 50 400 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 5.)-Raquel Atawo, Sabine Lisicki (amerikai, német) 6:3, 6:4

A mérkőzés 1 óra 21 percig tartott New Yorkban.

A magyar-cseh kettős szinte végig jobb volt ellenfelénél, igaz többször is nehéz helyzetbe került.

A 35 perces első játszmában Timi és társa azonnal elnyerte ellenfele adogatását, 30-ra brékelt. A magyar játékos és Hlaváčková 4:3-ig magabiztosan őrizte előnyét, ekkor egy rendkívül fontos játék következett. Atawo és Lisicki jól fogadott, összesen három bréklabdája volt. De az 5. helyen kiemelt kettős mindháromszor egyenlített, majd a gém megnyerése után újra, ezúttal 15-re nyerte el ellenfele szerváját.

A második szett is szorosan alakult, szerencsére a magyar-cseh kettős volt a jobb. Timi és Hlaváčková 1:1 után 0-40-ről nyerte meg az adogatását, majd a hatodik játékban 40-re brékelt. A magyar-cseh kettős 5:2-re is vezetett, de hamarosan nehéz helyzetbe került. Atawo és Lisicki 5:3 után 30-ra elnyerte ellenfele szerváját, így adogathatott az egyenlítésért.

Timi és Hlaváčková azonban egy remek fogadójátékkal lezárta a mérkőzést, 0-ra brékelt.

A magyar-cseh kettős következő ellenfele a 12. helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Monica Niculescu páros lesz.

Az 1986. január 4.-én született tajvani játékos 43. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 1. (2014. május 12.) volt. Hszie eddig 17 WTA- és 20 ITF-versenyt nyert párosban. A kínai Peng Su-aj oldalán 2013-ban Wimbledonban és a WTA-vb-n, 2014-ben pedig a Roland Garroson maradt veretlen.

Az 1987. szeptember 25.-én született román játékos 20. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 15. (2015. augusztus 29.) volt. Niculescu eddig 8 WTA- és 22 ITF-versenyt nyert párosban. Idén veretlen maradt Bielben (Svájc, 250 000 dollár, fedett pálya, társ: Hszie Szu-vej), döntős volt Wimbledonban (Grand Slam-verseny, Anglia, 31 600 000 font, fű, társ:  Csan Hao-csing) és Cincinnatiben (Egyesült Államok, 2 836 904 dollár, kemény pálya, társ: Hszie Szu-vej).