US Open 2016: vereség női párosban

USOpen_13

2016-09-04 – A 3. helyen kiemelt magyar-kazah duó brékelőnyben volt a harmadik szett elején.

US OPEN (GRAND SLAM-VERSENY, 46 303 400 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, 3. FORDULÓ
Asia Muhammad, Taylor Townsend (amerikai)-Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.) 0:6, 6:4, 6:3

A mérkőzés 1 óra 47 percig tartott.

A magyar-kazah kettős magabiztosan és eredményesen játszott a 23 perces első szettben. Timi és társa a második gémben 40-re nyerte el ellenfele adogatását, majd három bréklabdát hárított. A negyedik játékban a 3. helyen kiemelt kettős 0-ra nyerte el az amerikai páros szerváját, majd 5:0 után 30-ra brékelt.

Sajnos a 43 perces második szett nagy fordulatot hozott…Muhammad és Townsend azonnal brékelőnybe került, majd 2:0 után újra elnyerhette volna ellenfele adogatását. Timi és Svedova a hatodik játékot 30-ra nyerte fogadóként (3:3), majd a nyolcadik gémben újra bréklabdához jutott. Ezt nem sikerült kihasználni, 4:4 után pedig 40-15-ről veszítette el adogatását a magyar-kazah kettős…

Az amerikaiak 0-ra szerválták ki a szettet.

A döntő játszma elején Timi és Svedova brékelőnybe került, de 2:0 után nem sikerült megőrizni ezt. Ezután mindkét kettős hozta adogatását, 3:3-ig. Ekkor hatalmas csata, több brék- és gémlabda után Muhammad és Townsend ismét elnyerte ellenfele szerváját, ez pedig döntőnek bizonyult. A következő két játékban Timi és Svedova egy-egy labdamenetet nyert, így az amerikai kettős örülhetett a negyeddöntőbe jutásnak…