US Open 2016: újabb győzelem egyesben

2016-09-01 – Timi először jutott a legjobb 32 közé egyesben Grand Slam-versenyen!

US OPEN (GRAND SLAM-VERSENY, 46 303 400 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), NŐI EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (31.)-Richel Hogenkamp (holland) 6:2, 6:4

„Ez a nap is elérkezett! Nagyon-nagyon örülök, hogy most már Grand Slamen is bejutottam egyesben a harmadik körbe! Idén azért elég stabil teljesítményt nyújtottam. Korábban minden Grand Slamen nyertem meccset. Reméltem, hogy most még tovább jutok. Pláne annak fényében, hogy most már kiemelt is voltam. Sokkal-sokkal jobban játszottam, mint az első mérkőzésen. Egy nagyon magabiztos első szett után picit remegősebb második játszma következett. De még időben észbe kaptam, újra agresszívabban kezdtem el játszani. Ennek meg is lett az eredménye! Szerencsés is vagyok, hogy befejeztem a meccset. Most leszakadt az ég, kérdéses, hogy lesz-e páros a mai napon” – nyilatkozta Timi.

A mérkőzés 1 óra 19 percig tartott.

Nagy esély előtt állt a 23 éves magyar játékos, hiszen egyesben először juthatott be a legjobb 32 közé, vagyis a 3. fordulóba egy Grand Slam-versenyen. Timi ellenfele az első fordulóhoz hasonlóan a selejtezőből érkezett, de Richel Hogenkamp jó formáját mutatta, hogy a főtábla első körében Heather Watson ellen nyert.

Az elmúlt hetekben a magyar játékos összes versenyén előfordult csúszás a rossz idő miatt, ebből a US Open sem maradt ki. Eső miatt mintegy másfél órával kezdődött később a magyar és a holland játékos mérkőzése.

A 29 perces első szettben Timi magabiztos volt, esélyt sem adott ellenfelének. A negyedik gémben 15-re brékelt, de sajnos utána még nem tudta megőrizni ezt az előnyt. De ez nem zavarta meg a magyar játékost. Timi 3:2 után 40-re nyerte el Hogenkamp szerváját, majd 0-ra hozta a sajátját.

A nyolcadik játékban Timi 40-15-re is vezetett fogadóként, majd a harmadik szettlabdát használta ki.

A második játszma már sokkal szorosabb és izgalmasabb volt. Timi az elején simán nyerte adogatásait, de 2:2 után 40-30-ról elveszítette szerváját. Sőt, utána Hogenkamp bréklabdáról hozta a sajátját, így 4:2-re vezetett.

De ezután ismét Timi percei következtek! Simán feljött 4:3-ra, majd 40-15-ről brékelte ellenfelét. A magyar játékos nem állt meg, újra megvédte adogatását, majd remek nyerő ütésekkel le is zárta a meccset fogadóként!

Timi következő ellenfele a világranglistán 5. Simona Halep lesz. Az 1991. szeptember 27.-én született román játékos eddigi legjobbja a 2. hely (2014. augusztus 11.) volt. Eddig 14 WTA- és 6 ITF-versenyt nyert egyesben, 2014-ben a Roland Garroson és a WTA-világbajnokságon is döntős volt.

Idén Halep a madridi (Spanyolország, 4 942 700 dollár, salak), a bukaresti (Románia, 250 000 dollár, salak) és a montreali (Kanada, 2 714 413 dollár, kemény pálya) WTA-versenyen maradt veretlen.

A két játékos eddig kétszer találkozott WTA-versenyen: 2013-ban Budapesten 7:5, 6:1-re, míg 2015-ben Kantonban 6:4, 6:0-ra győzött Halep. A 2014-es budapesti Fed Kupán Timi 1:6, 7:5, 6:3-ra diadalmaskodott az akkor a világranglistán 10. román ellenféllel szemben, először nyert top10-es klasszis ellen!