US Open 2016: jó kezdés párosban

Flushing Meadows, 2016. augusztus 30. Babos Tímea az osztrák Barbara Haas ellen játszott mérkõzésen az amerikai nemzetközi teniszbajnokság nõi egyesének elsõ fordulójában a New York állambeli Flushing Meadowsban 2016. augusztus 30-án. (MTI/AP/Seth Wenig)

2016-09-02 – A wimbledoni döntős magyar-kazah duó három labdamenetet veszített a második szettben.

US OPEN (GRAND SLAM-VERSENY, 46 303 400 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.)-Catherine Bellis, Julia Boserup (amerikai) 6:3, 6:0

A mérkőzés 52 percig tartott.

A 3. helyen kiemelt magyar-kazah duó esélyeshez méltóan, szinte végig magabiztosan játszott a hazai kettőssel szemben. A 31 perces első szettben még egyszer-kétszer képest volt a meglepetésre a Bellis-Boserup páros, de Timi és Svedova sikere akkor sem forgott veszélyben.

A nyitó felvonásban 3:0 után lett 3:2, majd a hetedik gémben a hazai kettős két bréklabdát hárított. Timi és Svedova aztán 5:3 után újra elnyerte ellenfele adogatását, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs.

A második szettben ugyanis Timi és Svedova remekelt. A magyar-kazah kettős adogatóként egy, fogadóként pedig két labdamenetet veszített!

Timi és Svedova következő ellenfele a Jelena Osztapenko-Andrea Petkovic páros lesz.

Az 1997. június 8.-án született lett játékos 137. a világranglistán párosban, karrierje legjobbjaként 121. (2016. július 25.) volt. Osztapenko eddig 8 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.

Az 1987. szeptember 9.-én született német játékos 110. a világranglistán párosban, pályafutása legjobbjaként 46. (2014. július 14.) volt. Eddig 3 ITF-tornán maradt veretlen ebben a műfajban. Idén döntős volt Brisbane-ben (Ausztrália, 1 000 000 dollár, kemény pálya, társ: Angelique Kerber). Két évvel ezelőtt a legjobb négyig jutott Magdalena Rybarikovával. Az elődöntőben Timi és Kristina Mladenovic 6:1, 6:3-ra győzött a német-szlovák kettős ellen.