Újabb remek győzelem Sydneyben

2015-01-10 – Timi remek játékkal, két szettben nyert Marina Erakovic ellen a selejtező 2. fordulójában a 731 000 dollár összdíjazású sydneyi WTA-versenyen.

A mérkőzés 58 percig tartott. A 21 éves magyar játékos következő ellenfele, immár a főtáblára jutásért Polona Hercog lesz. Párosban Timi és Kristina Mladenovic az első fordulóban a Michaella Krajicek-Barbora Zahlavova-Strycova kettőssel találkozik.

APIA INTERNATIONAL (731 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
 Babos Tímea-Marina Erakovic (új-zélandi) 6:2, 6:4

A selejtező első fordulójában Timi 3:6, 6:1, 6:2-re nyert a 9. helyen kiemelt Yanina Wickmayer, míg Erakovic egy 17 éves hazai játékost győzött le szintén 3 szettben.

A második körben Timi remek teljesítményt nyújtott, esélyt sem adott ellenfelének! A harmadik gémben 30-ra brékelt, majd magabiztosan megőrizte előnyét adogatóként. Sőt! A hetedik játékban a magyar játékos ismét 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd 15-re szerválta ki a játszmát.

A második felvonás csak az eredmény tekintetében volt szorosabb. Timi ugyanis tökéletesen adogatott!!! Öt szervagémjében 5 ászt ütött, egyetlen labdamenetet sem veszített!!! A magyar játékos az első adogatások után 12, a második szervák mögött pedig 8 pontot gyűjtött.

Timi ezúttal is 1:1 után nyerte el Erakovic szerváját, majd brékelőnyét meg is őrizte. Még az sem okozott gondot, hogy 5:3-nál az új-zélandi játékos adogatóként meccslabdát hárított.

Timi következő ellenfele, most már a főtáblára kerülésért a világranglistán 94. Polona Hercog lesz. A 24. születésnapját január 20-án ünneplő szlovén játékos karrierje legjobbjaként 35. (2011. szeptember 12.) volt. Pályafutása során 2 WTA- (2011 és 2012: Bastad) és 11 ITF-versenyt nyert egyesben.

Hercog a tavalyi szezonban negyeddöntős volt Marrákesben (Marokkó, 250 000 dollár, salak), Oeirasban (Portugália, 250 000 dollár, salak) és Bukarestben (Románia, 250 000 dollár, salak). A 2013-as marseille-i salakos ITF-versenyen (100 000 dollár) a szlovén játékos 7:6, 6:2-re győzött Timi ellen.

Timi tavaly Lucie Safarova oldalán megnyerte a párosversenyt Sydneyben. Idén a világranglistán 19. magyar játékos társa az állandó partner, Kristina Mladenovic (18.). A tavaly Wimbledonban is döntős duó első ellenfele Michaella Krajicek (27.) és Barbora Zahlavova-Strycova (31.) lesz.

A 26 éves holland játékos eddig 5 WTA- és 15 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Karrierje legjobbjaként 25. (2014. október 6.) volt a világranglistán.

A 28 éves cseh játékos eddig 17 WTA- és 10 ITF-tornát nyert párosban. Pályafutása legjobbjaként 14. (2011. január 31.) volt a rangsorban.

Tavaly Montrealban Krajicek és Zahlavova-Strycova 6:4, 3:6, 10-6-ra győzött Timi és Mladenovic ellen.