Újabb szép fordítás: Timi és Kiki elődöntős

2015-01-14 – Timi és Kristina Mladenovic szetthátrányból győzött három játszmában a Garcia-Srebotnik duó ellen a párosverseny negyeddöntőjében a sydneyi WTA-versenyen.

A mérkőzés 1 óra 12 percig tartott. A magyar-francia páros következő ellenfele az 1. helyen kiemelt Raquel Kops-Jones – Abigail Spears duó lesz.

APIA INTERNATIONAL (731 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia)-Caroline Garcia, Katarina Srebotnik (francia, szlovén) 3:6, 6:3, 10-8

A 32 perces első játszmában Garcia és Srebotnik volt a pontosabb a legfontosabb pillanatokban. A francia-szlovén kettős 3:2 után a második esélyt használta ki, 40-re brékelte Mladenovicot. Utána Timi és társa fogadóként 40-30-ra is vezetett, de végül az ellenfél nyerte a gémet.

A kilencedik játékot 30-ra nyerte Garcia és Srebotnik, a második szettlabdát értékesítette.

A 29 perces második játszma már más forgatókönyvet hozott. Ekkor már Timi és Mladenovic volt picivel a jobb! A magyar-francia kettős a negyedik gémben 30-ra brékelt, majd 3:1 után biztosan őrizte az előnyt.

Mladenovic 5:3-nál 15-re szerválta ki a szettet.

A mindent eldöntő rövidítés első részében Garcia és Srebotnik szinte folyamatosan minibrékkel vezetett. Szerencsére 7-5-nél jött a fordulat: a szlovén játékos kettőshibát ütött, majd a magyar-francia duó hozta mindkét adogatását. Garcia 8-7-nél szintén kettőshibát vétett (9-7), majd hozta a következő szervát (9-8).

Timi és társa aztán saját adogatásból értékesítette a második meccslabdát, így bejutott a legjobb négy közé.

A magyar-francia páros következő ellenfele az 1. helyen kiemelt Raquel Kops-Jones (12. a világranglistán)– Abigail Spears (12.) duó lesz.

Kops-Jones karrierje legjobbjaként 11. (2013. június 24.) volt. Eddig 12 WTA- és 18 ITF-versenyt nyert párosban. Spears legjobbja szintén a 11. (2013. június 24.) hely volt. Pályafutása során 14 WTA- és 21 ITF-tornán maradt veretlen párosban.

A Kops-Jones – Spears kettős tavaly döntős volt Dubajban (Egyesült Arab Emírségek, 2 millió dollár, kemény pálya), majd veretlen maradt Birminghamben (Anglia, 710 000 dollár, fű) és Cincinnatiben (Egyesült Államok, 2 567 000 dollár, kemény pálya). Utóbbi verseny döntőjében Timi és Mladenovic az ellenfél 6:1, 2:0-ás vezetésénél feladta a francia játékos sérülése miatt.

Az amerikai kettős a 2014-es WTA-világbajnokságon a negyeddöntőben búcsúzott.