Újabb magabiztos győzelem a selejtezőben

2015-03-01 – Timi két játszmában győzött Mariana Duque-Marino ellen a selejtező második fordulójában az 500 000 dolláros monterreyi WTA-versenyen.

A mérkőzés 64 percig tartott. A kvalifikáció utolsó körében a 21 éves magyar játékos ellenfele Katerina Bondarenko lesz.

ABIERTO MONTERREY (500 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (4.)-Mariana Duque-Marino (kolumbiai) 6:3, 6:2

A negyedik helyen kiemelt magyar játékos kiválóan adogatott a 32 perces első szettben, esélyt sem adott ellenfelének. Timi kétszer 0-ra, majd háromszor 15-re hozta adogatását! A hatodik gémben három bréklabdája volt, de Duque-Marino végül hozta szerváját.

Szerencsére ez nem zavarta meg Timi, aki 4:3 után fogadóként 40-0-ra elhúzott. A kolumbiai játékos ugyan az első bréklabdát még hárította, de a második eséllyel már élt ellenfele. Ezután pedig Timi simán kiszerválta a szettet.

A második játszma elején, 1:1 után a magyar játékos 40-re nyerte el ellenfele szerváját, majd sajátját is 40-re hozta. A hetedik gémben, 4:2 után Timi 15-re brékelt, úgy tűnt, pillanatok múlva már a győzelmet ünnepelheti.

Duque-Marino azonban váratlanul elhúzott 40-0-ra fogadóként…Timi valamennyi esélyt hárította, de ezután újabb két bréklabdája volt ellenfelének. Szerencsére a magyar játékos ezeket is „hatástalanította, majd első meccslabdáját kihasználta.

Timi következő ellenfele Katerina Bondarenko lesz, aki a második fordulóban 6:2, 7:5-re nyert a 8. helyen kiemelt Alison Van Uytvanck ellen. A 28 éves ukrán játékos jelenleg ugyan csak 177. helyen áll a világranglistán, de volt 29. (2009. október 12.) is. A 2009-es US Openen negyeddöntős volt egyesben, 2008-ban megnyerte a birminghami versenyt. Ugyanabban az évben testvére, Aljona Bondarenko oldalán diadalmaskodott női párosban az Australian Openen. Február elején az antwerpeni verseny selejtezőjében Bondarenko 6:3, 3:6, 6:3-ra nyert a magyar játékos ellen.

A tervek szerint Timi és Kristina Mladenovic pályára lép párosban Monterreyben: az első fordulóban a Lara Arruabarrena-Raluca Olaru duó lesz az ellenfél. A spanyol játékos 60., míg a román teniszező 63. a világranglistán ebben a műfajban.

A 22 éves Arruabarrena karrierje legjobbjaként 58. (2015. február 16.) volt. Eddig 4 WTA- és 8 ITF-tornát nyert ebben a műfajban. Szombaton Maria Teresa Torró-Flor oldalán diadalmaskodott az acapulcói (Mexikó, 250 000 dollár, kemény pálya) tornán.

A 25 éves Olaru karrierje legjobbjaként 53. (2014. október 13.) volt. Eddig 4 WTA- és 14 ITF-tornát nyert ebben a műfajban.