Toronto: remek győzelem a negyeddöntőért

2019-08-08 – A magyar-észt kettős brékhátrányból nyerte a második játszmát.

ROGERS CUP (2 830 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Anett Kontaveit (magyar, észt)-Darija Jurak, Maria José Martínez Sánchez (horvát, spanyol) 6:2, 7:6 (7-3)

A mérkőzés 1 óra 17 percig tartott Torontóban.

A magyar-észt kettős egy kiváló első szett és egy küzdelmes második játszma után búcsúztatta a párosspecialista ellenfelet.

A 30 perces első felvonásban Timi és Anett Kontaveit 1:1 után 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd az ötödik gémben is csak egy labdamenetet veszített fogadóként. Ezután 30-40-ről sikerült megnyerni a saját adogatását, így különösebb gondot már nem okozott a horvát-spanyol kettős bravúrja. Jurak és Martínez Sánchez két szettlabdáról hozta a szerváját, 5:1 után…

A következő gémet 30-ra nyerte Timi és társa, lezárult az első játszma.

A második szett elején a horvát-spanyol kettős vezetett 2:0-ra, szerencsére gyorsan sikerült egyenlíteni. Ezután mindkét kettős hozta az adogatását, 4:4 után Jurak és Martínez Sánchez bréklabdát hárított. Így a második szettet tie-break döntötte el.

A rövidítésben Timi és Anett Kontaveit remekelt, három fogadópontot nyert, így simán jutott a negyeddöntőbe!

A magyar-észt kettős következő ellenfele a 2. helyen kiemelt Gabriela Dabrowski és Hszü Ji-fan lesz.