Timi továbbjutott párosban Pattayán

2013-01-28 – Jól indult Timi számára a 235 000 dollár összdíjazású PTT Pattaya Open: a 19 éves magyar teniszező a görög Eleni Daniilidu oldalán bejutott párosban a 2. fordulóba.

PTT PATTAYA OPEN (235 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Eleni Daniilidu (magyar, görög)-Tatjana Malek, Chanelle Scheepers (német, dél-afrikai) 6:4, 7:5

Timi a legfrissebb páros-világranglistán a 82., míg Daniilidu a 86. Malek a 81., míg Scheepers a 115., vagyis szoros, nagy csatára lehetett számítani Thaiföldön.

Így is lett, noha Timiék „egyszerűbben” is nyerhettek volna. A 36 perces első szettben 4:4-nél brékelték ellenfelüket, harmadik esélyüket használták ki. A magyar-görög páros mindvégig jól adogatott, az ellenfél az első szettben nem jutott bréklabdához.

A folytatás még szorosabban alakult. Timiék 1:3 után olyannyira belelendültek, hogy sorozatban négy gémet nyertek. 5:3-nál a rivális meccslabdát hárított, majd a következő játékban ki is egyenlített. Timiék ezután 0-ra brékeltek, majd 6:5 után három bréklabdát hárítva harcolták ki a továbbjutást az 1 óra 23 perces találkozón.