Timi szép győzelemmel kezdett Sydneyben

2015-01-09 – Timi szetthátrányból fordított, három játszmában nyert a világranglistán 74. Yanina Wickmayer ellen a 731 000 dollár összdíjazású WTA-verseny selejtezőjének első fordulójában.

A mérkőzés 1 óra 44 percig tartott. A 21 éves magyar játékos következő ellenfele az új-zélandi Marina Erakovic lesz.

APIA INTERNATIONAL (731 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
 Babos Tímea-Yanina Wickmayer (belga, 9.) 3:6, 6:1, 6:2

„Szép győzelemnek tartom a mait. Sokat dolgozunk továbbra is a Teamemmel, és a dolgok, amiket gyakorlunk, kezdenek összeállni. Az első szettben még hibázgattam, de utána egyre jobb lett. Rettenetesen meleg volt ma, a döntő szett előtt volt egy 10 perces szünet. Holnap folytatás :)” – nyilatkozta Timi.

A 38 perces első szettet sokkal jobban kezdte Wickmayer: 1:0-nál 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd 3:0-ra vezetett. Timi ekkor nyerte első játékát, fokozatosan bele is lendült.

A nyolcadik gémben a 21 éves magyar játékos 40-re hozta a szerváját, majd fogadóként 40-0-ra elhúzott. Sajnos Wa sokkal tapasztaltabb belga játékos megnyerte a következő három labdamenetet, majd egy újabb bréklabát hárítva a szettet is „behúzta”.

A folytatás viszont már örömteli fordulatot hozott!!! Timi brékelt 1:0-nál, majd azonnal el is veszítette adogatását. Szerencsére ez nem zavarta meg, folyamatosan nyomás alatt tartotta Wickmayert, 2:1-nél 30-ra nyerte el ellenfele szerváját.

Timi ezután sem vett vissza a tempóból, 0-30-ról hozta az adogatását. Majd 4:1 után 40-re brékelt, a harmadik esélyt használta ki. A magyar játékos a következő gémet 30-ra nyerte, így lezárta a játszmát.

Timi a döntö szettet is brékkel nyitotta, majd nagy csatában, két bréklabdát hárított, megnyerte a saját adogatását is. Wickmayer még harcolt a folytatásban, de igazi esélye nem volt. Timi higgadtan kezelte a fontos pillanatokat, 4:2-nél 40-re nyerte el a belga játékos szerváját. Az utolsó gémben pedig Timi mindössze egy labdamenetet veszített.

A 21 éves magyar játékos következő ellenfele Marina Erakovic lesz. A 26 éves új-zélandi játékos 76. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 39. (2012. május 7.) volt. Karrierje során 1 WTA- (2013: Memphis) és 12 ITF-versenyt nyert egyesben. Tavalyi legjobb eredményét Ospreyben (Egyesült Államok, 50 000 dollár, salak) és Washingtonban (Egyesült Államok, 250 000 dollár, kemény pálya) ünnepelte, elődöntőt játszott. Tavaly az eastbourne-i első fordulóban Timi 6:3, 6:4-re győzött Erakovic ellen.