Timi negyeddöntős Tajvanon

2015-11-19 – A 4. helyen kiemelt magyar játékos jól adogatott és összesen négyszer nyerte el ellenfele adogatását a 68 perces mérkőzésen.

OEC TAIPEI WTA CHALLENGER (125 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (4.)-Elise Mertens (belga) 6:2, 6:2

A 22 éves magyar játékos a nyitó fordulóban még alaposan megküzdött a horvát Tena Lukassal, 7:5, 6:3-ra nyert a világranglistán 272. horvát játékos ellen. Mertens (WTA-151.) 6:2, 6:4-re múlta felül a kínai Hant (152.).

A második fordulóban Timi már sokkal jobb volt ellenfelénél, pedig nehezen indult a 34 perces első szett. A magyar játékos a nyitó gémben bréklabdát hárított, végül meg is nyerte ezt a játékot. Utána Mertens több bravúrt is bemutatott, 1:0, majd 2:1 után három bréklabdát is ásszal, védhetetlen adogatással hárított.

A negyedik esélyt azonban már kihasználta Timi, 3:1 után pedig már nem forgott veszélyben a győzelme. A 4. helyen kiemelt magyar játékos remekül adogatott, a két szettben összesen hat labdamenetet veszített az első, illetve a második szervák mögött. Ráadásul a két szettben 7 ászt (3, illetve 4) ütött.

Timi 5:2 után 40-re brékelt, ezzel zárta le a nyitó felvonást.

A második játszma elején Mertens újabb két bréklabdát hárított, de 2:2 után már nem tudta tartani a lépést ellenfelével. Timi 3:2, majd 5:2 után is 30-ra nyerte el a belga játékos adogatását, így magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé.

A negyeddöntőben a magyar játékos ellenfele a 7. helyen kiemelt Stefanie Vögele lesz. A 25 éves svájci játékos 122. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 42. (2013. november 11.) volt. Eddig 6 ITF-versenyt nyert egyesben. Idei legjobb eredményeként elődöntőt játszott Luxembourgban (250 000 dollár, fedett pálya).