Timi negyeddöntős Saguenayban

2013-10-24 – A vártnál nagyobb csatában, de Timi legyőzte Julia Boserupot az 50 000 dolláros ITF-versenyen.

Így az 1. helyen kiemelt magyar játékos bejutott a legjobb nyolc közé Saguenayban.

NATIONAL BANK CHALLENGER (50 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (1.)-Julia Boserup (amerikai) 6:2, 4:6, 6:3

A világranglista 98. helyén álló magyar játékos több hetes, beteséggel nehezített szünet után tért vissza 2011-es kettős tornagyőzelme helyszínén. Az első körben 6:3, 6:3-ra győzte le a selejtezőből érkezett kanadai Elisabeth Fourniert, az első szettet 0:3-ról fordította meg.

Boserup ellen is szükség volt a küzdelemre, a simán megnyert első játszma után ugyanis a magyar teniszező elveszítette a második szettet. Szerencsére a harmadik felvonásban ismét Timi volt a jobb, így továbbra is bízhat abban, hogy megismétli 2011-es végső sikerét.

A 20 éves magyar játékos következő ellenfele Jessica Pegula lesz. Az amerikai teniszező a másodikkörben 1:6, 7.6, 6:2-re nyert honfitársa, Victoria Duval ellen.

Pegula jelenleg 201. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként idén február 25-én a 123. volt. Érdekesség, hogy 2011-ben éppen Timi oldalán nyerte meg a párostornát Saguenayban.

Az amerikai játékos idén negyeddöntős volt egyesben Midlandben (100 000 dollár), a legjobb nyolcig jutott Dothanban (50 000 dollár), míg Pelhamben (25 000 dollár) elődöntőt játszott. A charlestoni WTA-versenyen a selejtezőből a főtábla harmadik köréig jutott, az elitmezőnyben legyőzte Garbine Muguruzát és Mona Barthelt is.

A 2011-es szezonban Timi kétszer találkozott Pegulával: Indian Harbour Beachen a magyar játékos 6:1, 7:6-os vereséget szenvedett, míg Charlottesvill-ben Timi 1:6, 7:5, 7:5-re győzött. Mindkét verseny 50 000 dolláros volt, salakon játszották.