Timi negyeddöntős Franciaországban

2014-07-09 – Timi három játszmában legyőzte Pemra Özgent, így bejutott a negyeddöntőbe a 100 000 dolláros franciaországi ITF-versenyen.

A találkozó 2 óra 12 percig tartott. A 21 éves magyar játékos következő ellenfele a korábbi párostárs, Mandy Minella lesz.

OPEN GDF SUEZ DE BIARRITZ (100 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (3.)-Pemra Özgen (török) 4:6, 6:4, 6:2

Az 50 perces első szettben Timi már 3:1-re is vezetett, de előnyét gyorsan elveszítette. Sőt! A világranglista 231. helyén álló Özgen 4:4-nél újra elnyerte ellenfele adogatását, majd négy bréklabdát hárítva került játszmaelőnybe.

A 43 perces második játszmában Timi újra vezetett 3:1-re, de azonnal elveszítette adogatását. Szerencsére 4:3-nál Özgen sem tudta hozni szerváját, de egy újabb brékkel visszajött 5:4-re. Ekkor a 3. helyen kiemelt, párosban wimbledoni döntős magyar játékos csak egy labdamenetet veszített fogadóként, így jöhetett a döntő felvonás.

A harmadik játszma elején Özgen újra elnyerte ellenfele adogatását. De Timi nagy csatában „visszajött” fogadóként, 40-re brékelt, majd ezután már egyszer sem veszítette el a szerváját. A magyar játékos 3:2-nél semmire nyerte el a török játékos szerváját, majd a sajátját 40-re nyerte meg.

Az utolsó gémben Timi 30-30 után fogadóként két labdamenetet „hozott”, így bejutott a legjobb nyolc közé Biarritzban.

A 21 éves magyar játékos következő ellenfele az a Mandy Minella lesz, akivel tavaly párosban döntős volt Hobartban, majd megnyerte a bogotai és a marrakesi versenyt. Taskentben aztán Timi és Jaroszlava Svedova a döntőben győzött Minella és Olga Govorcova ellen.

A luxemburgi játékos egyesben 126. a világranglistán, karrierje legjobbjaként 66. (2012.09.17.) volt. Pályafutása során 9 ITF-tornát nyert, idén Essenben (25 000 dollár) ünnepelhetett. Júniusban elődöntős volt Stuttgartban (25 000 dollár), a múlt héten pedig a selejtezőből indulva a legjobb nyolcba jutott Contrexeville-ben (Franciaország, 100 000 dollár).