Timi & Kiki jól kezdett párosban

2015-10-06 – A 4. helyen kiemelt magyar-francia kettős 51 perc alatt jutott tovább a China Open második fordulójából. A negyeddöntőben egy kínai kettős lesz az ellenfél.

CHINA OPEN (4 749 040 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)-Klaudia Jans-Ignacik, Anastasia Rodionova (lengyel, ausztrál) 6:2, 6:1

A magyar-francia kettős szinte végig jól reagált a mérkőzés legfontosabb pillanataira. Timi és Kristina Mladenovic összesen nyolc, míg az ellenfél egy bréklabdát hárított.

A 26 perces első játszmában a negyedik helyen kiemelt magyar-francia duó a negyedik gémben nyerte el először ellenfele adogatását, de sajnos utána 40-15 után sem tudta megnyerni a sajátját (3:2).

A folytatásban aztán Timi és Kristina Mladenovic sorozatban három játékot nyert a szett végéig. A negyedik helyen kiemelt duó először 15-re, majd 0-ra brékelt.

A második játszma érdekesen alakult. Timi és Mladenovic úgy vezetett 4:1-re, hogy kétszer 15-40-ről, míg 2:0-nál 30-40-ről nyerte saját adogatását, összesen nyolc (!!!) bréklabdát hárított.

A magyar-francia kettős aztán 4:1 után 15-re nyerte el ellenfele szerváját, majd a következő játékban 15-re szerválta ki a mérkőzést.

Timi egyébként még hétfőn részt vett a China Open játékosainak rendezett gálán (Player’s Party). Az eseményt a 2008-as Olimpia egyik központi létesítményében, a Madárfészeknek becézett, Pekingi Nemzeti Stadionban rendezték.

„Vörös szőnyeges bevonulás, állófogadás volt soron. Jo-Wilfried Tsongával és barátnőjével, valamint persze Thomas-val (Thomas Drouet – Timi edzője) töltöttem az estét. Köszi Nekik, jó mulatság volt így a páros előtt!” – mondta Timi a hétfő esti gálát követően.

Timi és Kristina Mladenovic ellenfele a legjobb nyolc között a 6. helyen kiemelt Caroline Garcia-Katerina Srebotnik (francia, szlovén) páros ellen 7:6, 6:3-as győzelmet ünneplő Liang Csen-Vang Jafan (kínai) duó lesz. Ez szerdán derült ki Pekingben.

Csen 46. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 40. (2015. szeptember 14.) volt. Eddig 3 WTA- és 13 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Idén Kuala Lumpurban (Malajzia, 250 000 dollár, kemény pálya, társ: Vang Ja-fan) és Strasbourgban (Franciaország, 250 000 dollár, salak, társ: Csuang Csia-Jung) maradt veretlen. Döntös volt még Sencsenben (Kína, 500 000 dollár, kemény pálya, társ: Vang) és New Havenben (Egyesült Államok, 731 000 dollár, kemény pálya, társ: Csuang).

Vang 83. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 78. (2015. június 8.) volt. Eddig 1 WTA- és 7 ITF-tornát nyert párosban.