2018-01-02 – A magyar játékos összesen három gémet veszített a második fordulóban.

SHENZHEN OPEN (750 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (8.)-Magda Linette (lengyel) 6:2, 6:1

A mérkőzés 1 óra 3 percig tartott Sencsenben.

„Örülök, ma is jól ment a játék! Higgadtan és összeszedetten teniszeztem. Boldog vagyok, mert az ellenfél ugyan nem volt nagy ütőerejű, de annál stabilabb játékos. Szerdán szünnap, csak edzések lesznek. Aztán jöhet az év első negyeddöntője!” – nyilatkozta Timi.

A magyar játékos az első fordulóban egy kínai tinédzser ellen nyert simán, a második forduló már sokkal nehezebb feladatnak ígérkezett. Nem így lett, Timi remek teljesítménnyel őrölte fel a világranglistán 72. ellenfelét.

Pedig Linette bátran és jól kezdett a 35 perces első szettben. A lengyel játékos 30-ra nyerte adogatását, majd fogadóként két remek nyerővel nyitott. Timit nem zavarta meg az ellenfél jó kezdése, simán megfordította a második gémet, majd a következő játékban 40-re brékelt.

A Shenzhen Open 8. kiemeltje rendkívül stabilan és nyugodtan játszott, emellett szórta a nyerőket. Timi magabiztosan kontrollálta a mérkőzést, esélyt sem hagyott ellenfelének. A magyar játékos 4:2 után 40-0-ra is vezetett fogadóként, de Linette kiváló adogatásokkal feljött 40-40-re. De ezután jött Timi újabb nyerő ritörnje, majd az ellenfél rontása (5:2).

A nyolcadik gémet bréklabdáról fordította meg a magyar játékos, így lezárta a nyitó felvonást.

A második játszma még simábban alakult. Timi minden téren uralta a mérkőzést, adogatóként és fogadóként is remekelt. A magyar játékos 15-re, majd 0-ra brékelt, 3:0 után Linette edzői tanácsokat kért.

Timi ezután is szépen és eredményesen játszott, így már 5:0-ra is vezetett. Ekkor kisebb hibák után elveszítette adogatását, de a következő gémben újra elnyerte Linette adogatását, így 2016 után ismét bejutott a negyeddöntőbe Sencsenben.

Timi ellenfele a 4. helyen kiemelt Irina-Camelia Begu lesz a legjobb nyolc között. Az 1990. augusztus 26.-án született román játékos 43. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 22. (2016. augusztus 22.) volt. Begu eddig 4 WTA- és 11 ITF-versenyt nyert egyesben. A tavalyi szezonban Bukarestben (Románia, 250 000 dollár, salak) maradt veretlen, korábban 2012-ben Taskentben (Üzbegisztán, 250 000 dollár, salak), 2015-ben Szöulban (Koreai Köztársaság, 250 000 dollár, kemény pálya) és 2016-ban Floríanopolisban (Brazília, 250 000 dollár, kemény pálya) ünnepelt.

A két játékos eddig háromszor találkozott: 2012-ben Fezben (Marokkó, 250 000 dollár, salak) 7:6, 6:3-ra, míg 2016-ban a floríanopolisi döntőben 2:6, 6:4, 6:3-ra nyert Begu. Aztán 2016-ban Moszkvában (Oroszország, 823 888 dollár, fedett pálya) már Timi győzött 6:2, 6:7, 7:5-re.