Timi győzött a drámai döntőben

2014-10-26 – Timi hatalmas csatában, három játszmában győzött Océane Dodin ellen a 100 000 dollár összdíjazású, franciaországi ITF-verseny döntőjében.

A mérkőzés 2 óra 24 percig tartott. A 21 éves magyar játékos 12. alkalommal nyert egyesben ITF-tornát.

INTERNATIONAUX FEMINIMS DE LA VIENNE (100 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, DÖNTŐ
Babos Tímea-Océane Dodin (francia) 6:3, 4:6, 7:5

„Nagyon nagy torna, nagy győzelmek!!! Nagyon boldog vagyok! Nehéz meccs volt, sok fordulattal, sok szoros gémmel, rengeteg ásszal . Egyszerűen csak boldog vagyok, hogy egy ilyen szintű tornán tudtam győzni!” – nyilatkozta Timi.

Timi karrierje 19. döntőjét játszotta egyesben ITF-versenyen, ellenfele pedig egyértelműen a mostani torna meglepetésembere volt. Dodin szabadkártyával indult, Poitiers-ben sorrendben Marina Zanevszka (ukrán, 6:4, 6:4), a 4. helyen kiemelt Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 4:6, 6:2, 6:1), Andreea Mitu (román, 6:3, 6:3) és a négy között a 8. kiemelt Tereza Smitkova (cseh, 6:4, 6:4) ellen győzött.

A vasárnapi finálét remekül kezdte a 21 éves magyar játékos, az első három gémben összesen egy labdamenetet veszített (3:0). Ezután Dodin két játékot nyert, de Timi erre újabb brékkel felelt. A nyolcadik gémben a hazai tinédzser ismét elnyerte ellenfele adogatását, majd újra Timi brékelt (5:3).

A kilencedik játékban a magyar játékos 40-15-re is vezetett, majd mégis bréklabdát kellett hárítania. Timi egyenlített, végül értékesítette negyedik szettlabdáját.

A 47 perces második játszmában 4:4-ig mindkét játékos hozta adogatását, Timi összesen három bréklabdát hárított. Dodin aztán 5:4 után két szettlabdához jutott fogadóként, 15-re el is nyerte ellenfele szerváját…

A döntő szettben Timi 3:2-re vezetett brékelőnnyel, amikor a hazai játékos újra átvette az irányítást. Dodin brékelt 40-re, majd 4:3-ra vezetett. A nyolcadik gém elképesztő csatát hozott! Timi összesen 5 (!) bréklabdát hárított, majd hozta az adogatását.

Ezután két sima adogatógém következett, majd jött a mindent eldöntő játék! Timi fogadóként elhúzott 40-15-re és végül brékelt 30-ra. Az utolsó játékban Dodin már nem nyert labdamenetet, Timi 29. (!!!) védhetetlen szervájával zárta le a finálét!!!