Timi feladta a meccsét Bielben

Biel_02

2017-04-11 – A magyar játékos a második szett elején orvosi ápolást kért, majd három gémmel később jelezte, nem tudja folytatni.

LADIES OPEN BIEL BIENNE (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Jevgenyija Rogyina (orosz)-Babos Tímea (3.) 7:6 (9-7), 4:2-nél Babos Tímea feladta

A múlt héten Monterreyben negyeddöntős magyar játékosnak 7 óra időeltolódást és a hosszú utazás fáradalmait is le kellett (volna) győznie Rogyina mellett a svájci WTA-versenyen.

A 61 perces első szett nyitó játékát bréklabdáról mentette meg Timi, de 1:1 után már elveszítette a szerváját. Rogyina 5:4-nél a játszma megnyeréséért adogatott. Ekkor a magyar játékos brékelt, de a rövidítésben a játszmalabdát fogadóként hárító orosz játékos volt a jobb.

A második felvonás elején Timi 2:0 után visszabrékelt, majd orvosi ápolást kért. A magyar játékos végül 2:4-nél jelezte, nem tudja folytatni a meccset.

Timi közelítóizom-sérülés miatt adta fel a mérkőzést. Elmondása szerint már a kezdésnél is érezte a fájdalmat, állapota pedig folyamatosan rosszabbodott. A magyar játékos a súlyosabb sérülés elkerülése miatt döntött úgy, hogy nem fejezi be Bielben a találkozót.