2017-09-16 – A magyar játékos összesen ötször brékelte ellenfelét.

COUPE BANQUE NATIONALE (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea (3.)- Françoise Abanda (kanadai) 6:3, 6:2

A mérkőzés 1 óra 13 percig tartott Quebecben.

„Ez egy határozott és jó mérkőzés, szép győzelem volt! Örülök ennek! Az első szett elején voltak esélyeim, de ezekkel nem tudtam még élni. Aztán 3:3-nál végre brékeltem, majd beindult a szekér 🙂 A második játszmában, 4:0 után belehibáztam a mérkőzésbe és az ellenfelem is jobban játszott, hiszen akkor már nem volt vesztenivalója. Ezért nem lett egyszerű a negyeddöntő lezárása, de végül meglett a győzelem. Boldog vagyok:) Ma nagyon jó hangulat volt az arénában!” – nyilatkozta Timi.

A 24 éves magyar játékos esélyesként várta a negyeddöntőt a hazai közönség reménysége ellen és magabiztos sikerrel zárta a mérkőzést!

A 33 perces első játszma elején Timi nagy esélyt hagyott ki…A harmadik gémben 40-0-ra is vezetett fogadóként, majd összesen négy bréklabdája volt. Azonban egyik eséllyel sem élt, így 3:3-ig együtt haladt a két játékos.

A hetedik gémben Timi ismét jól fogadott, végül kihasználta második esélyét, 40-re brékelte kanadai ellenfelét. Ez meg is határozta a következő szakaszt. A magyar játékos egyre jobban irányított, szinte esélyt sem adott Abandának.

Timi 5:3 után fogadóként jutott két játszmalabdához, a második lehetőséget ki is használta.

A második szett eleje pedig végleg eldöntötte a negyeddöntőt. A továbbra is jól adogató magyar játékos kétszer is 30-ra nyerte el Abanda szerváját, 4:0-ra elhúzott. A kanadai játékos azonban ekkor sem adta fel, keményen küzdött a sikerért. Timi ugyan négy bréklabdát hárítani tudott, de végül elveszítette az adogatását…

Abanda ezután simán nyerte saját szerváját, majd 4:2 után újabb bréklabdához jutott. Timi megvédte az adogatását, majd a következő gémben meccslabdához jutott. Abanda hárította ezt az esélyt, a következő lehetőséget azonban már kihasználta a verseny harmadik kiemeltje.

Timi szombaton idei második elődöntőjét játszhatja egyesben.

A magyar játékos ellenfele az 1. helyen kiemelt, a világranglistán 33. Lucie Šafářová lesz. Az 1987. február 4.-én született cseh játékos karrierje legjobbjaként 5. (2015. szeptember 14.) volt. Eddig 7 WTA- és 7 ITF-versenyt nyert egyesben. 2015-ben a Roland Garroson döntős, míg 2014-ben Wimbledonban elődöntős volt. Idén a magyar fővárosban (250 000 dollár, fedett pálya) bejutott a fináléba, Tajpejen (Tajvan, 250 000 dollár, kemény pálya), Nottinghamben (Anglia, 250 000 dollár, fű) és Birminghamben (Anglia, 885 040 dollár, fű) elődöntőt játszott.

Timi és Šafářová eddigi háromszor találkozott egyesben: 2012-ben Eastbourne-ben 3:6, 6:3, 7:6-ra, míg 2014-ben a US Openen 6:4, 7:5-re nyert a cseh játékos. Idén februárban a budapesti verseny döntőjében a magyar játékos 6:7, 6:4, 6:3-ra győzött.