Timi egyesben is döntős Florianopolisban!

2016-08-04 – A magyar játékos hét szettlabdát hárított az első játszmában, 0-5-ről nyerte a rövidítést.

BRASIL TENNIS CUP (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, ELŐDÖNTŐ
Babos Tímea (6.)-Ana Bogdan (román) 7:6 (10-8), 6:3

TOVÁBBI KÉPEK FLORIANOPOLISBÓL – PÁLYÁN 2016 (KATTINTS IDE!)

TOVÁBBI KÉPEK FLORIANOPOLISBÓL – PÁLYÁN KÍVÜL 2016 (KATTINTS IDE!)

„Nagyon nehéz mérkőzés volt. Rögtön esőszünettel kezdődött 2:1-nél. Utána nagyon jól játszottam 5:2-ig, de elizgultam a folytatást. Túlságosan akartam és ez görcsössé tett. Végül nagyon-nagy küzdéssel, 5:6, 0-40-ről, majd rövidítés 0-5-ről megnyertem a szettet. Az akaratom persze nem csak görcsössé, hanem küzdővé is tett. Bevallom őszintén, a második szettben kicsit elfáradtam. De nyerni akartam, örülök az idei első döntőmnek egyesben!” – nyilatkozta Timi.

A mérkőzés 2 óra 1 percig tartott.

Csütörtökön is a „megszokott” florianopolisi forgatókönyv várt Timire, először egyes, aztán a páros. Az előző három nap tökéletes sikerült és ezúttal is győzelmet hozott az első meccs.

A 74 perces első szettet a 23 éves magyar játékos kezdte jobban, de nem tudta kihasználni első bréklabdáját. A harmadik gém után pedig esőszünet következett…

A kényszerpihenő után Timi a hatodik gémben simán elnyerte ellenfele adogatását, majd 5:2-re is vezetett. Sajnos a korábban Jelena Jankovicsot is elbúcsúztató Ana Bogdan 5:3 után visszabrékelt, majd a tizenegyedik játékban újra, ezúttal is 40-re nyerte el ellenfele szerváját. A román játékos hamarosan 6:5, 40-0-ra vezetett…Timi nem adta meg magát, hatalmas elszántsággal küzdött és nagy csatában brékelt (6:6.).

A tie-break eleje rémálomszerűen alakult…Bogdan három fogadópontnak is köszönhetően elhúzott 5-0-ra, és két adogatással következett. Timi azonban visszajött 5-4-re! A román játékos aztán 6-4-nél újabb két szettlabdához jutott, majd 7-6-nál és 8-7-nél is lezárhatta volna a nyitó felvonást. De Timi elképesztő akarással mindig egyenlített, majd 9-8-nál fogadóként használta ki első játszmalabdáját!!!

A második szett első fele nem a jó adogatásokról szólt…Timi háromszor került brékelőnybe, de ellenfele mindig egyenlített.

Aztán a magyar játékos ismét elnyerte ellenfele szerváját, majd bréklabdáról végre a sajátját is hozta. Ez pedig végleg megtörte Bogdant. Az utolsó gémben Timi fogadóként három meccslabdához jutott és ki is használta a második esélyt!

A 23 éves magyar játékos 2012-ben Monterreyben megnyerte pályafutása első WTA Tour döntőjét egyesben, a fináléban 6:4, 6:4-re múlta felül a román Alexandra Cadantut. Tavaly Marrákesben az ukrán Jelina Szvitolina 7:5, 7:6-ra nyerte az utolsó meccset Timi ellen. A szezon végén a magyar játékos 7:5, 6:3-ra diadalmaskodott Doj Miszaki ellen a tajvani, WTA-125-ös torna döntőjében.

Timi ellenfele a pénteki döntőben Irina-Camelia Begu lesz. Az 1990. augusztus 26.-án született román játékos 31. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 25. (2015. október 12.) volt. Eddig 2 WTA- és 11 ITF-versenyt nyert egyesben. Idén elődöntős volt Rómában (Olaszország, 2 707 664 dollár, salak), Madridban (Spanyolország, 4 942 700 dollár, salak) és Charlestonban (Egyesült Államok, 753 000 dollár, salak) pedig a legjobb nyolcig jutott.

A 2012-es fezi WTA-versenyen Begu 7:6, 6:3-ra nyert Timi ellen, salakon.

0-02-01-80f628e39ea68e3106e21dff02da338c6436db5fecf06914cc12dd28eb069208_full  5  6  4  Florianopolis40