Timi döntős Poitiers-ben!

2014-10-25 – Timi ismét szetthátrányból fordított, három játszmában nyert Ana Konjuh ellen a 100 000 dolláros, franciaországi ITF-verseny elődöntőjében.

A mérkőzés 1 óra 59 percig tartott. A 21 éves magyar játékos ellenfele a vasárnapi fináléban Océane Dodin lesz.

INTERNATIONAUX FEMINIMS DE LA VIENNE (100 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, ELŐDÖNTŐ
Babos Tímea-Ana Konjuh (horvát) 4:6, 6:2, 6:3

„Nagyon-nagyon örülök, hogy nyertem ma is. Konjuh egy nagyon jó fiatal játékos, hatalmas ütőerővel. Az első szettben rossz taktikával játszottam, de szerencsére ezt sikerült a másodikra kijavítani. Ezen a héten 3 top100-as ellenfelet vertem, boldog vagyok!!!” – nyilatkozta Timi.

Timi a negyeddöntőben három órás krimiben, két meccslabdát hárítva nyert a tavalyi győztes Aliakszandra Szasznovics ellen, míg Konjuh az 1. helyen kiemelt Bacsinszky Tímeát búcsúztatta 6:4, 7:6-tal.

A szombati elődöntőt a magyar játékos kezdte jobban, gyorsan brékelőnybe került, de utána a tavaly két junior Grand Slamen diadalmaskodó ellenfél került jobb helyzetbe. Konjuh kétszer is brékelt, fordított 4:2-re. Timi mindent megpróbált, hajtott-küzdött, 5:3-nél adogatóként két szettlabdát hárított. A következő gémet azonban a 16 éves horvát játékos megnyerte 30-ra.

A 36 perces második játszmában már Timi irányított! Egy gyors brék után 3:0-ra elhúzott, majd az sem zavarta meg, hogy 3:1-nél 40-re elveszítette az adogatását. A magyar játékos ugyanis ezután kétszer is elnyerte ellenfele szerváját, mindkétszer 40-re. Így jöhetett a mindent eldöntő szett!

A harmadik játszmában 3:3-ig mindkét játékos hozta adogatását, majd Timi újra lépéselőnybe került (4:3). A nyolcadik gémben Konjuh 30-40-ről még egyenlített, a következő bréklabdát azonban már kihasználta az ellenfele.

Az utolsó játékban Timi 40-0-ra is vezetett, majd egy kettőshibát követően ásszal zárta le az elődöntőt!!!

A magyar játékos ellenfele a vasárnapi fináléban a szabadkártyás Océane Dodin lesz. A 18 éves hazai teniszező 357. a világranglistán, karrierje legjobbjaként 342. (2014. október 6.) volt. Eddig 4 ITF-versenyt nyert egyesben, idén háromszor ünnepelhetett.

Dodin a 2014-es szezonban veretlen maradt Antalyában (Törökország, 10 000 dollár, kemény pálya), Amarantéban (Portugália, 10 000 dollár, kemény pálya) és Shrewsburyben (Anglia, 25 000 dollár, fedett pálya). Poitiers-ben sorrendben Marina Zanevszka (ukrán, 6:4, 6:4), a 4. helyen kiemelt Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 4:6, 6:2, 6:1), Andreea Mitu (román, 6:3, 6:3) és a négy között a 8. kiemelt Tereza Smitkova (cseh, 6:4, 6:4) ellen győzött.

Timi eddig 18 alkalommal volt döntős egyesben ITF-versenyen, tizenegyszer győzött. Idén Gifuban (Japán) a 75 000 dolláros tornán maradt veretlen. A magyar játékos a fináléban 6:1, 6:2-re nyert az orosz Jekatyerina Bicskova ellen.

Szombaton elkészült a jövő heti, nantes-i (50 000 dollár + vendéglátás) ITF-verseny sorsolása: Timi ellenfele az első fordulóban a 6. helyen kiemelt Tereza Smitkova lesz. A 20 éves cseh játékos 92. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 84. (2014. szeptember 29.) volt. Eddig 4 ITF-versenyt nyert egyesben, idén egyszer ünnepelhetett (Karshi – Üzbegisztán, 25 000 dollár, kemény pálya). Wimbledonban a selejtezőből egészen a főtábla 4. fordulójáig menetelt.