2017-09-28 – Timi újra két játszmában nyert az üzbég fővárosban.

TASHKENT OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea (2.)-Stefanie Vögele (svájci) 6:3, 6:4

A mérkőzés 1 óra 3 percig tartott Taskentben.

„Boldog vagyok, hogy ismét bejutottam egyesben az elődöntőbe! Úgy érzem, hogy ma is jól játszottam. Tegnap picit balszerencsém volt az esővel, ma viszont szerencsés lehetek, hogy be tudtuk fejezni a mérkőzést” – nyilatkozta Timi.

A 24 éves magyar játékos idén negyedszer játszott egyesben negyeddöntőt a WTA Touron és harmadszor ünnepelhet győzelmet.

A 27 perces első szettben Timi 4:0-ra is vezetett, addig összesen három labdamenetet veszített. A magyar játékos 15-re, majd 0-ra brékelt. Az ötödik gémben Vögele 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd 40-re hozta adogatását (4:2).

Timi ezután visszatalált a jó útra, 15-re nyerte szerváját, 5:3 után pedig labdamenetet sem veszített adogatóként.

A második játszma elején a magyar játékos kétszer is brékelt 30-ra, de 3:0 után jött egy kisebb hullámvölgy. Vögele 30-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd hárított három bréklabdát. Szerencsére 3:2 után már nem jött újabb fordulat, Timi ismét stabilan szervált.

A magyar játékos 3:2 és 4:3 után is 0-ra nyerte adogatását. Vögele még feljött 5:4-re, de ezután Timi 30-ra kiszerválta a negyeddöntőt, a második meccslabdát használta ki.

A 2. helyen kiemelt magyar játékos ellenfele az elődöntőben Arina Szabalenka lesz.

Az 1998. május 5.-én született fehérorosz játékos 119. helyen áll egyesben a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 110. (2017. augusztus 14.) volt. Eddig 5 ITF-versenyt nyert, idén Sencsenben (Kína, 60 000 dollár, kemény pálya) maradt veretlen.

Délután, eső miatt a a párosverseny elődöntőjét törölték a csütörtöki programból.