Taiwan Open: sikeres negyeddöntő egyesben

2018-02-02 – A magyar játékos összesen négy gémet veszített.

TAIWAN OPEN (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea (4.)-Magda Linette (lengyel) 6:1, 6:3

A mérkőzés 1 óra 3 percig tartott Tajpejen.

„Egyértelmű, már fáradok és fáradt vagyok. Rengeteg mérkőzésem volt ezen a hosszú túrán. Remélem, hogy még két nap vár rám ezen a versenyen! Mindent megteszek azért, hogy a folytatásban is jól játsszak. Ma is nagyon jó meccsem volt. Nem kérdés, sok időt töltök a fiziónál, hogy rendben legyek. De készen állok a szombati feladatokra. Gyerünk tovább, előre! – nyilatkozta Timi.

Januárban Sencsenben már találkozott a két játékos, akkor 6:2, 6:1-re nyert Timi. Ezúttal sem volt sokkal szorosabb a mérkőzés, Linette csak rövid időre nehezítette meg ellenfele feladatát.

A 27 perces első szettben a 4. helyen kiemelt magyar játékos 1:0 után 30-ra brékelt, majd előnyét magabiztosan meg is őrizte. Sőt! Timi a hatodik gémben elhúzott 40-0-ra fogadóként, majd 15-re hozta a játékot.

A legnehezebb percek a szettlezáró részben voltak. A magyar játékos 40-15 után összesen három játszmalabdához jutott, de hamarosan már ellenfele bréklabdáját kellett hárítania. Végül Timi a negyedik szettlabdát értékesítette.

A második felvonás elején a magyar játékos 1:0 után 40-re brékelt, de előnyét elveszítette a negyedik gémben. Szerencsére ezután Timi újra elnyerte ellenfele szerváját, 3:2 után pedig kétszer is 15-re hozta sajátját. A kilencedik gémben a magyar játékos újra 40-re brékelt, lezárta a negyeddöntőt.

Timi következő ellenfele Vang Ja-fan lesz. Az 1994. április 30.-án született kínai játékos 152. helyen áll, pályafutása legjobbjaként  115. (2016. november 14.) volt. Eddig 9 ITF-versenyt nyert egyesben.

A két játékos eddig kétszer találkozott: 2015-ben Hua Hinben (Thaiföld, 125 000 dollár, fedett pálya) 6:2, 6:3-ra, majd Pekingben 3:6, 6:4, 6:1-re győzött Vang.